Shánění zaměstnanců je v dnešní době složitější než shánění zaměstnání

Pro lidi, kteří aktuálně shánějí práci ve svém oboru, dobře placenou a s co nejvíce benefity, je ideální období. Takhle příznivá doba podpořená nízkou nezaměstnaností v Česku snad doposud nebyla. Rekordně malá nezaměstnanost neprovází statistiky pouze ve velkých městech, dotýká se i menších obcí a zapadlých vesniček. Dá se říci, že víceméně každý, komu se chce pracovat, si práci najde. K tomu pomáhá i portál VímVíc.

Nedovolte svým zaměstnancům útěk ke konkureci – ta nikdy nespí!

Jistě, nekvalifikovaní manuální pracovníci se budou muset spokojit s nabídkou, jaká přísluší jejich dosaženému vzdělání a praxi. I absolventi škol budou muset trochu slevit ze svých požadavků a svoji praxi začít v lehce „podřadných“ zaměstnáních, z nichž se vypracují až ke svému profesnímu kreditu. Pro zaměstnavatele tato doba znamená velkou benevolenci ke stávajícím zaměstnancům, aby jim náhodou nepřestala kvést pšenka a neobuli si toulavé boty směrem ke konkurenci, která jim nabídne lepší podmínky, než současně mají. Konkurence totiž nespí a moc dobře ví, jakými bonusy táhnete potenciální i stávající pracovníky do svých řad.

Zaměstnancům nestačí týden dovolené navíc a služební vůz, hledají i hezké prostředí

Týden dovolené navíc, možnost pracovat z domova, sick days, půjčení laptopu, tabletu, automobilu, dokonce i skútru pro pracovní, ale i soukromé účely – to jsou nejčastější parametry, podle nichž se budoucí zaměstnanci rozhlížejí po nových pozicích. Nestačí totiž konkrétní výše platu a slíbení kariérního růstu. Jak zaznamenal portál VímVíc, který se soustředí na shánění zaměstnanců i na hledání práce, z vyzdvihovaných benefitů frčí také pěkné pracovní prostředí, neformální kultura na pracovišti, je zmiňován i masér, jenž dochází do práce ulevit zaměstnancům…

Kariérní portál VímVíc je vodítkem pro zaměstnance i jejich nadřízené

Kariérní portál VímVíc je nezávislým médiem, na němž zaměstnanci mohou hodnotit své nadřízené, potažmo celé firmy jako kupříkladu DB SchenkerŠkoda Auto nebo Lidl. Pro budoucí pracovníky, kteří se chystají nastoupit v konkrétní společnosti, je toto hodnocení dobrým vodítkem, aby se dozvěděl nezávislá anonymní sdělení od přímých pracovníků. Pro firemní personalisty je tato platforma názorným ukazatelem, s čím jsou zaměstnanci spokojení a co by se naopak dalo vylepšit. Portál VímVíc funguje vlastně jako taková schránka důvěry, případně nástěnka s vyznačenými nedostatky a přešlapy. Na webu vimvic.cz se uchazeči o zaměstnání i potenciální zaměstnavatelé dozví spoustu užitečných rad a tipů, naleznou zde kurzy i články se zaměřením na personalistiku. Kvalitu dokládá více než 12000 nezávislých hodnocení firem.