Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » ZAHRADA » Sekačky na trávu vybírejte na doporučení profesionálů

Sekačky na trávu vybírejte na doporučení profesionálů

Fotografie: sekačky na trávu

Je jedno, jak velký trávník máte. Pokud není umělý, potřebujete sekačku na trávu. Vybrat si ji samozřejmě musíte zejména podle rozlohy zatravněného pozemku, avšak též podle komfortu, který při sekání požadujete. Nechte si odborně poradit, co potřebujete.

Je velký rozdíl, jestli opečováváte 50 m2 trávníku, nebo obří zahradu o rozloze 5000 m2, kde se navíc potýkáte s přerůstáním trávy na vlhčích místech, s nerovným terénem i s kličkováním mezi zasazenými stromy. Každý z těchto případů si žádá zcela jiný stroj. Sekačky na trávu samozřejmě existují různé pro mnoho nuancí, pokud jde o váš pozemek či vaše požadavky.

Pojďte sekat bez dřiny

Na pořádný pozemek potřebujete pořádnou sekačku s pohonem. Bez něj vás budou bolet po každém sekání záda i svaly na celém těle. Sekačku s pohonem není nutné tlačit. Pouze za ní chodíte, měníte směr sekání a vysypáváte koš. Pro velké plochy bývají samozřejmostí benzinové sekačky.

Je libo zahradní traktor?

Zahradní traktůrky jsou skvělou vymožeností a mnohdy nejsou ani dražší než superkvalitní motorové ruční sekačky. Avšak nemusí být vždy výhrou. Nehodí se pro každý terén, a pokud byste měli s traktorem kličkovat mezi hustě osázeným porostem, rychle zjistíte, že to nebyla dobrá volba. Na sekání volných travních ploch se samozřejmě traktůrky hodí perfektně. Dobře jen vybírejte velikost sběracího koše, aby vám neustálé vysýpání posečené trávy neztěžovalo sekání.

Speciální sekačky

Standardem se dnes stávají robotické sekačky. Ty sekají pravidelně, v podstatě denně. Trávu nesbírají do koše, ale je natolik drobná, že se s ní trávník při sekání rovnou mulčuje. Jde o dražší řešení, ale sekají za vás, což rozhodně oceníte.

Elektrické sekačky dnes bývají nahrazovány akumulátorovými. Na menší plochy kolem domu se preferovaly elektrické sekačky. Často však šlo o dvoučlennou práci. Majitel zahrady sekal, majitelka hlídala kabel proti přeseknutí. K této nebezpečné nehodě totiž dochází poměrně často. Akumulátorové sekačky jsou v tomhle ohledu praktičtější a též hodně žádané.

Sekačku vždy od specialistů

S výběrem správné sekačky pro vaši situaci vám poradí v e-shopu Krapacek.cz. Firma nabízí sekačky Husquarna, Gardena i John Deere. E-shop má v nabídce klasické sekačky na trávu s různými pohony, robotické sekačky, zahradní traktory i komerční ridery, vyžínače, křovinořezy, sekačky s nulovým poloměrem otáčení, ale i foukače, kultivátory, odmechovače, sypací vozíky, vysavače či nůžky na trávu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *