Proč si pořídit bazén se zastřešením?

Bazén se zastřešením je lepší volba než bazén otevřený. Jde možná o trochu odvážné tvrzení, výhody, které zastřešení bazénu přinese, vás však přesvědčí, o jeho pravdivosti. Přesvědčte se sami, že investovat do zastřešení bazénu se vyplatí.

Koupání za každého počasí

Nezáleží na tom, jestli venku zrovna panují tropická vedra, nebo je zataženo, jestli prší či fouká. Bazén, který se nachází pod střechou, vás bude lákat za jakéhokoliv počasí. Zastřešení totiž zamezuje ochlazování vody, takže si užijete koupání i za nepříznivého počasí. Nemluvě o tom, že přes střechu se k vám projevy takového počasí (déšť, vítr) ani nedostanou.

Čistší voda při menším úsilí

Druhým důležitým bodem, který kromě teploty vody zastřešení zlepšuje, je její kvalita. Do vody se dostane méně fyzických nečistot a vydrží tak déle provozuschopná. Kombinace těchto dvou faktorů vám zabezpečí prodloužení koupací sezóny o několik týdnů či dokonce měsíců. Nic vám nebude bránit si do bazénu skočit i v listopadu. Voda sice již nebude tak teplá, zastřešení ale přece jen částečně odfiltruje okolní zimu a v rámci otužování je takové koupání dobrý nápad.

Bez pádů dětí a domácích mazlíčků do vody

Se zastřešením se dočkáte i většího bezpečí dětí a domácích mazlíčků při jejich pohybu po zahradě. Jednoduše se nemůže stát, že by do vody jen tak zahučeli. Střechu lze samozřejmě v případě potřeby odtáhnout a užívat si přímého slunečního svitu.

Tratit nebudete ani na vzhledu, zastřešení se dnes vyrábí s různými povrchovými úpravami (i dřevo nebo karbon), které si můžete přizpůsobit designu vaší zahrady.

Věnujte čas údržbě

Ani bazén se zastřešením se neobejde bez patřičné péče. Náklady na údržbu vám s ním ale klesnou, i práce budete mít méně. Základem je filtrace, další bazénové příslušenství, jako čerpadlo protiproudu, UV lampy nebo trysky už jen vylepší vlastnosti vašeho bazénu.