Pozor na internetové podvodníky! Varuje Česká spořitelna

Česka spořitelna zahájila novou kampaň na výhodné hypotéky, kdy si máte možnost pořídit nové bydlení s nízkou úrokovou sazbou 1,85 %. Nikoliv Česká spořitelna, ale podvodníci vám zašlou velice věrohodnou a téměř autentickou stránku s nabídkou výhodné hypotéky a těší se na potvrzovací SMS zprávy, které budou obsahovat data k vyplenění klientova účtu. Tento důmyslný nový phishingový útok vás může připravit o nemalé peníze. Zástupci České spořitelny varují: „Podvodníci využili naší skutečné obchodní kampaně v internetovém bankovnictví SERVIS 24, která se týká hypoték. Toto obchodní sdělení zneužili s cílem vylákat potvrzovací SMS kód od klientů. Banka nikdy v obchodním sdělení nepožaduje po klientovi potvrzení SMS kódem,“.

Už to tady bylo

Phishingové útoky stále fungují na stejném principu. Internetoví neřádi se přičiní, aby do vašeho počítače pronikl virus. Tento nedobrý pomocník se postará o to, abyste při vlastním přihlášení do internetového bankovnictví obdrželi podvodnou stránku služby Servis 24, která nabízí nízkou úrokovou sazbu. Na to klienti slyší a podvodníci si mastí kapsy. Nikdy nepotvrzujete SMS kódem, takový blábol jako, že je nutný pro pokračování práce s osobními údaji. Řečičky naší babičky, že tímto potvrzujete, že jste majitelem účtu. Je to věrohodné, ale falešné a počítačoví piráti si mnou spokojeně ruce.

Jak rozpoznat podvod?

Vždy si zkontrolujte internetovou adresu, ta vám odhalí, na které webové stránce se skutečně nacházíte. Česká spořitelna využívá adresu servis24.cz, podvodníci servis-e24.eu. Pozor podvodníci pochopitelně tyto adresy mění. Další informace k tomuto tématu získáte na bezplatném telefonním čísle České spořitelny 800 207 207.  Dá se očekávat, že podobné triky se budou slučovat i s jinými bankovními domy. Buďte velice obezřetní a raději si přečtěte diskuse od klientů, abyste byli s předstihem v obraze.