Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » ZDRAVÍ » Pořiďte si domácí úpravnu vody! Zdravá voda – základ vašeho zdraví

Pořiďte si domácí úpravnu vody! Zdravá voda – základ vašeho zdraví

Proč pít zdravou vodu snad není nutné ani připomínat. Dehydratace způsobuje bolest hlavy, myslete i na svůj zažívací systém. Pravidelné pití vody také snižuje až o 45% riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. A až o 50% vznik rakoviny močového měchýře a potenciálně i rakovinu prsu. Nedostatek vody zpomaluje naši činnost a ztěžuje hubnutí.  Nemáte doma zdravou vodu? Tak si pořiďte úpravnu vody. Co je to úpravna vody? Několikastupňový filtrační systém, který upravuje pitnou vodu na vaření. Vzhledem k tomu, že kuchyně je místo, kde se spotřebuje největší množství pitné vody v domácnosti, je nutné, aby byl vodní filtr byl umístěn právě v kuchyni.

Kuchyňské filtry – funkce

Kuchyňské filtry zajišťují čistou, kvalitní a zdravotně nezávadnou vodu.  Ať už je to voda z veřejného vodovodu nebo z vlastní studny. Sedimenty jako písek, štěrk, bahno a mnoho dalších znečišťujících látek, které se dostávají do vody při distribuci do vašeho domu nebo pokud používáte vlastní studnu, tak přímo v ní. Dále chemické látky (chlor), bakterie, houby, řasy a další mikroorganismy mohou způsobovat vážné zažívací a jiné zdravotní problémy. Tyto znečišťující látky přitom lze odstranit jediným filtrem. A to je důvod proč většina spotřebitelů upřednostňuje úpravu vody a instalaci zařízení s vícestupňovou filtrací.

Na co se zaměřit při výběru filtračního zařízení?

První hledisko – denní spotřeba vody. Pokud máte velkou rodinu má opodstatnění koupit podpultový filtr, který je schopen filtrovat více vody než kohoutkový filtr nebo filtrační konvice, kterou je třeba soustavně naplňovat. Pokud existuje ve vodě řada škodlivých příměsí, které potřebujete odstranit, je vhodnější použít podpultový filtrační systém nebo systém s reverzní osmózou. Při prvním nákupu doporučujeme vzít v úvahu cenu filtru a následné náklady na výměnu filtračních vložek. Tím můžete ušetřit finance z dlouhodobého hlediska.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *