Poradíme, podle čeho vybírat svatebního fotografa

Svatba je velký okamžik, který chceme mít zachycený ze všech různých úhlů. Cílem fotografa je dostat do snímků emoce provázející daný den. To není tak úplně jednoduché a výběr zkušeného fotografa často rozhodne o celkovém výsledku. Podívejte se na několik tipů, jak vybrat svatebního fotografa a co všechno s ním probrat před samotným slavnostním dnem.

Prohlédněte si portfolio

Vybírejte podle toho, jak se vám líbí předchozí práce fotografa. Sledujte, jestli ve vás fotografie v portfoliu probouzí emoce a jestli je z nich cítit příběh. Důležitý je i styl fotografování, který má každý jiný. Všímejte si všech detailů, které na fotce oceňujete, a vzájemně porovnávejte svatební fotografie od různých lidí. Prohlídka portfolia a recenze od spokojených svatebčanů totiž řeknou nejvíc.

Dva fotografové zachytí více momentů

Dobrou volbou jsou dva svatební fotografové, kteří pracují spolu. To nabízí například 2foto. Hlavní výhodou je zachycení okamžiku z pohledu ženy i muže. Dva různé úhly pohledu dokážou pochytit co možná nejvíce emocí a zachytí velmi vzácné momenty vašeho dne. Někdo si na svatbu objednává více fotografů, kteří spolu nespolupracují, což může být také řešením. Ovšem dva svatební fotografové, kteří spolupracují, vám předají dílo vyprávějící celý příběh. Získáte soubor mnoha fotografií s celkovými scenériemi i detaily, takže si snadno vyberete ty nejkrásnější a pro vás nejdůležitější.

Domluvte se na všech požadavcích

Svatební fotograf by měl splnit vaše očekávání a nafotit takové fotky, po jakých toužíte. Předem se domluvte na tom, jaké okamžiky chcete určitě zachytit a co by se vám zhruba líbilo. Společně si připravte scénáře pro focení s rodinou a varianty při špatném počasí. Během svatby nebudete překvapeni a na nic se nezapomene.

Facebookové komentáře

Přidat komentář