Plastové nebo dřevěné euro palety?

Pokud se zabýváte výrobou nebo prodejem určitě víte, že nejčastějším vašim pomocníkem číslo jedna v logistice jsou euro palety. Bez nich by to snad ani nešlo. Nejenže vám usnadní transport zboží, ale své uplatnění najdou i při skladování stohovatelného zboží ve skladu. Často se setkáváme s dřevěnými europaletami. Těm, ale pomalu odzvonilo, víte proč?

Dřevo nebo plast?

Dřevěné euro palety už zažily svůj největší boom. To, že jsou velmi užitečné v oblasti logistiky, víme, ale jejich vlastnosti už podnikatelům moc radosti nedělají. Dřevo je sice přírodní materiál a tak se zdají být ekologičtější než ty plastové. Jenže. Dřevěné palety snadno podléhají opotřebení. Tříska sem, tříska tam. Pak velice rychle podléhají povětrnostním podmínkám a tak jsou dřevené palety často vlhké což vede k plesnivění a pomalému rozkladu. Dřevěné palety jsou pak nestabilní a stávají se nepoužitelnými. Rychlým krokem dnes dřevěné palety nahrazují plastové. Znáte je?

Plastové palety jsou výbornou náhradou těch dřevěných. Jejich rozměry jsou identické tak pokud uvažujete o výměně euro palet, nemusíte se bát, že bude potřeba vyměnit celý skladový inventář, jsou totiž kompatibilní s ostatními obaly. Hlavní výhodou plastových palet oproti těm dřevěným je jejich životnost a 100% recyklovatelnost. Plastové palety, které vyrábí společnost Schoeller Allibert jsou vyrobeny z pevného a odolného plastu a tak nepodléhají povětrnostním podmínkám jako ty dřevěné. Jsou také odolné vůči hlubokému mrazu.

Společnost Schoeller Allibert vyrábí opravdu unikátní plastové palety. Přestože jsou některé palety vyztužené kovovými tyčemi, je jejich hmotnost nízká a snadno se s nimi manipuluje. Nízká váha palet ovšem nebrání vysoké váze jak statického, tak dynamického nákladu. Plastové palety jsou schopné pojmout až 1250 kg.

Plastové palety, zejména paleta Euro H1, která je certifikovaná pro kontakt s potravinami, je vhodná pro potravinový řetězec. Palety mají ventilační otvory, které podporují proudění vzduchu a podporují rychlé chlazení. Všechny plastové palety lze snadno označit moderními sledovacími systémy, jako jsou čárové kódy nebo RFID.

plastové palety

Světový lídr ve výrobě plastových obalů Schoeller Allibert působí na trhu již 60 let. V České a Slovenské republice slaví 25 výročí působení na trhu, a tak je jasné, že ví co je dobré. Jejich nabídka je kvalitní a rozmanitá. Pokud uvažujete o změně k lepšímu, neváhejte se na tuto společnost obrátit.