Plánujte zimní dovolenou? Na tuhle maličkost jste možná zapomněli…

Řada z nás vybírá dovolenou podle toho, zda na ni lze nebo nelze vyrazit autem. Ale právě u tohoto typu odpočinkových radovánek hrozí jedno riziko, jež vás jinde nepotká. Ano, mluvíme o ztrátě klíčů od auta. I v domácích podmínkách by šlo o velký problém, ale což teprve na dovolené, kde vás od hotelu dělí zpravidla právě jen nefunkční vůz?

A přitom dostat se do podobné situace je tak snadné! Stačí trocha nepozornosti při ukládání do kapsy, špatný pohyb na horské stezce nebo jednoduše aktivita dovolenkových lapků a na pohromu je zaděláno.

Co dělat při ztrátě klíčů od auta

Možná budete mít to štěstí a vaše pojišťovna bude na podobné situace připravená, ale ať si technika budete muset zaplatit a zavolat sami, nebo to za vás udělá vyškolená operátorka, základní postup ve chvíli, kdy ztratíte klíče od auta, je vždy stejný.

I když technik přijde na místo, zpravidla nezmůže nic víc než to, že provizorně auto odemkne a umožní vám dostat se k věcem. Kvalitní výroba klíčů v terénu je totiž často nemožná. Je tedy třeba zaplatit za odtah do servisu, počkat si na náhradní klíče, což je v případě výroby podle zámku poměrně zdlouhavý proces, a za vše samozřejmě navrch vysolit nemalou sumu. A užíváte-li si zasloužených chvílí volna v zahraničí, bývá situace ještě o něco složitější.

Na výrobu pojistky myslete včas

Takže plánujete-li svou dovolenou autem, rozhodně si napište náhradní klíče k autu na přední místo seznamu. Využít můžete například odborníky ze společnosti Autoklicecz.cz, kde si poradí s výrobou více než 99 % autoklíčů na našem trhu, a to včetně imobilizéru, vložených čipů a dalších nezbytných prvků. Jejich služeb můžete využít osobně (kromě výroby autoklíčů nabízejí například i opravy tachometrů, dálkového zamykání nebo třeba autoalarmu) nebo po předchozí domluvě zaslat klíč k výrobě poštou. Protože proč riskovat, když je prevence možných problémů tak snadná?