Nejlepší valentýnský dárek pro ženu? Parfém!

Blíží se Valentýn a spolu s ním starosti o to, čím obdarujete svou drahou polovičku. Ženy bývají nápaditější a dokážou si s tím zpravidla lépe poradit. Muži se naopak trápí a pak koupí to první, co uvidí za výlohou obchodu, kolem nějž právě prochází. Jestli nechcete skončit takhle, vsaďte na jistotu.

Je vhodné se dohodnout nebo nějak nenápadně zjistit, jak velké dary si se svou drahou polovičkou budete dávat. Pokud by jeden daroval výrazně dražší věc, druhý by si připadal hloupě. Levnější alternativou může být třeba čokoláda nebo kytice. Jestli zvolíte tu dražší, mohli byste pořídit nějaký luxusní dámský parfém. Nachystejte si zhruba 1500 až 2000 korun, za tuto částku už koupíte přenádherné parfémy. A jaké?

La Vie Est Belle

Jeden z nejznámějších parfémů poslední doby by jistě udělal radost i vaší slečně či paní. Květinová vůně z dílny francouzské značky Lancôme působí doopravdy žensky, a navíc je dostupná rovnou v několika variantách. Za vyzkoušení určitě stojí jiskřivá La Vie Est Belle L’Eclat, v níž ucítíte mandarinku, citrón, čaj, růžový pepř, jasmín, pomerančový květ, broskev, pačuli, kosatec a pralinku!

Black Opium

Další takovou sázkou na jistotu je úžasný parfém Black Opium. Ucítíte v něm svěží tóny ovoce a intenzivní koření, voní jako omamný elixír. Opět pochází z Francie, tentokrát od značky Yves Saint Laurent, která dobývá svět od roku 1961. Orientální parfém je výrazný, ucítíte v něm jasmín, cedr, vanilku, pačuli, hrušku a pikantní pepř.

J’adore

V tomto případě si musíte ještě trochu připlatit, do dvou tisíc korun se nevejdete, nicméně tato extrémně ženská vůně od Dioru za to stojí. Podlehne jí každá žena. Parfém je smyslný, osobitý, ucítíte v něm mandarinku, růži, ostružinu, švestku, břečťan, aramantové dřevo. Mimochodem samotný název J’adore znamená „zbožňuji“.

Flower

Víte, jak voní červený mák? Nemá žádnou vůni, ale Japonec, který dobyl Paříž, tuto vůni vytvořil. Flower By Kenzo je jednoduchá, ale křehká a silná vůně. Rozpoznáte v ní bulharskou růži, hloh, černý rybíz, jasmín, opoponax, parmskou fialku, vanilku a bílé pižmo.

Parfém lze pořídit i levněji

Nechcete utrácet takovou částku, ale parfém vám přijde jako dobrý dárek k Valentýnu? Nikdo neříká, že musíte kupovat celý flakon. Máte několik dalších možností.

1. Existují menší balení vůní. Nemusíte kupovat 100 ml, zkuste poloviční velikost.

2. Kromě parfémů lze pořídit třeba sprchový gel nebo krém nabízející stejnou vůni.

3. Některé obchody prodávají například flakony, v nichž chybí cca 1 ml, a pak jsou znatelně levnější. Zkuste to na www.chci.cz.

A pak je tu ještě jedna možnost. Kromě parfémů je přece spousta jiných hezkých dárků. Co třeba šperky? Prstýnek by si mohla špatně vyložit, ale ani náramek nebo přívěsek na řetízek není špatnou volbou. Pokud tedy vaše drahá nosí šperky.