Domů » ŽENY » Nákup županu: Materiál, střih a design v hlavních rolích

Nákup županu: Materiál, střih a design v hlavních rolích

Pobyt ve wellness hotelu samozřejmě souvisí s maximální pohodou, klidem a relaxací. Vytvoření takovéhoto komfortu je složeno mnohdy i z drobných detailů. Jedním z nich je bezesporu i fakt, že budete oblečeni do speciálního županu. O příjemný pocit jistě nebude nouze. Že byste si chtěli užívat takovouto pohodu i doma? Není problém, pořídit si některý zajímavý model županu je vcelku nenáročné. Jen je zapotřebí brát v potaz několika aspektů. My se na 3 základní podíváme podrobněji.

Nejčastější druhy materiálu

Vybírat lze župany z několika materiálů. Každý má svá specifika. Potřebujete, aby vás župan zahřál a byl příjemný na dotek. Sázkou na 100% přírodní materiál je bezesporu bavlna či mikrobavlna. Hebký dotek je zaručen u obou a mikrobavlna nabídne ještě lepší absorpční vlastnosti. Při vycházení ze sprchy není nic lepšího. Pro citlivou pokožku se nejvíce hodí bambusové vlákno. I alergici si v takovýchto županech budou hovět. Mnohé zejména dámské župany se vyrábí také z froté. To je dokonale nadýchané a perfektně zahřeje. Z ostatních materiálů jmenujme ještě hedvábí, mikroplyš či tyl a šifon.

Střih musí sedět

Pokud župan nepřináší kýžené pohodlí, na vině může být jeho nesprávný střih. Velmi důležité je vyzkoušení si konkrétního modelu. Myslete na přítomnost límce. Vzhledově je rozhodně lepší. Není od věci volit i model s kapucí. Ten se hodí především na zimu. V letních měsících jsou lepší spíše úspornější provedení. Letní dámské a pánské župany jsou kratší.

Vkusu se meze nekladou

Vybrat si z nepřeberného množství zajímavých modelů nebude problém. Volit je možné ze spousty barev a také motivů. Třeba krajky, proužky, případně jakýkoli potisk stojí za to. Jinak se vyplatí i pořízení nějakých vkusných a funkčních doplňků. Z těch se prosazují třeba županové ponožky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *