Nákup náplně do tiskáren: Originál, kompatibilní, nebo opětovné naplnění?

Kancelářské potřeby jsou nezbytností nejen ve firmách, ale i v domácnostech. Taková elektronika vydrží i několik let, nicméně třeba o takovou tiskárnu je zapotřebí se pravidelně starat. Samozřejmostí musí být nejenom doplňování papírů, ale také náplně. Moment, kdy začnou z tiskárny vyjíždět papíry s viditelně vynechanými barvami nebo částmi textu, je sice nepříjemný, nikoliv neřešitelný! Jak vybrat ten správný toner? Na to se podrobně zaměříme v následujících řádcích.

Originál představuje jistotu nejkvalitnějšího tisku

Chcete mít jistotu, že s novou náplní bude tisk stejně precizní, jako tomu bylo s tou stávající? Pak vsaďte na originální tonery do tiskáren. Ty dokážou zachovat úplně totožné barevné odstíny tisku a vysokou ostrost. Jejich jedinou velkou nevýhodou je fakt, že stojí poměrně hodně peněz. Jestliže se tedy zabýváte tiskem fotografií, návrhů anebo čehokoli dalšího, co je zapotřebí mít na papíře v maximálním rozlišení, pak se jedná o jasnou volbu.

Kompatibilní náplně až za polovinu ceny

Zvolíte-li kompatibilní tonery do tiskárny, setkáte se také s vysoce kvalitním tiskem. V detailu může poněkud zaostávat, případně nemusí jemně odpovídat barvy. Pokud nejste profesionál v oboru grafiky a neřešíte profi fotografie, může vám to být celkem jedno. U klasických dokumentů nějaký rozdíl poznáte stěží. Z hlediska počtu vytištěných stránek vydrží skoro stejně, jako je tomu u originálu.

Pouhé opětovné naplnění šetří peníze, ale…

Jestliže byste rádi uspořili co nejvíce peněz, můžete si nechat toner opětovně doplnit. Počítat byste ovšem měli s tím, že nevytisknete takové množství stránek jako s kompatibilní nebo originální náplní. Kvalita tisku by se měla podobat tomu s kompatibilním tonerem. I proto se spíše vyplatí první dvě varianty. Ať už hledáte originální či kompatibilní kazety, podívejte se tady a jistě si vyberete.