Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Mytí oken: 4 tipy, jak na něj vyzrát!

Mytí oken: 4 tipy, jak na něj vyzrát!

Fotografie: mytí oken

Také odkládáte mytí oken z celého generálního úklidu domácnosti až úplně na konec? Máme pět profi tipů, které vám pomohou na mytí oken vyzrát!

Málokoho mytí oken baví! Po žehlení prádla je to asi ta nejméně oblíbená ze všech domácích prací. A žehlení se drží na první příčce snad jen kvůli tomu, že je potřeba častěji. Nezoufejte, máme pár profi tipů, které vám práci usnadní!

Sledujte předpověď počasí!

Většina z nás si pamatuje z dětství, jak maminky cídily okna těsně před Vánoci. V rámci předvánočního shonu na mytí oken moc času nezbývalo, ale ony to chtěly mít na svátky hezké. Když jsme se jich jako děti ptaly, proč myjí okna v takovém mrazu, odpovídaly: „Aby nás Ježíšek našel.“

Nicméně mýt okna v mrazu moc praktické není. Stejně jako je kontraproduktivní mytí oken za jasného slunečného dne. V mrazu ztrácí přípravky na mytí oken svoji účinnost a přímé slunce se zase postará o to, že vlhká okna schnou rychlostí blesku – takže výsledkem takového mytí nejsou čistá okna, ale okna plná šmouh. Ideální je proto jaro nebo podzim, kdy je více než 5 °C a lehce pod mrakem.

Voda na mytí oken nemusí být horká

Je zbytečné umývat okna ve vodě, do které skoro nemůžete strčit ruce. Přípravek na mytí oken je účinný úplně stejně ve vodě okolo 30 °C.

Nejdříve rámy a pak okna!

Když se vám podaří okna krásně nablýskat a až pak se vrhnete na rámy, pravděpodobně si uvědomíte, že lepší by to bylo bývalo udělat přesně naopak. Na rámech, zvláště na jaře, kdy je kolem nás plno polétavého pylu, se právě u rámů drží nejvíce špíny. Pokud budete mýt rámy až po sklech, zbytečně si tím skla opět ušpiníte.

Nechte mytí oken na profesionálech!

Že si běžně pomoc na úklid neobjednáváte? Nevadí! Úklidové služby jsou zvyklé na to, že mnohé domácnosti si pozvou pomoc právě na méně příjemné práce, jako jsou generální úklidy nebo právě zmiňované mytí oken. A není nic lepšího než mít čistá okna úplně bez práce! Profesionálové mají k ruce profesionální přípravky, mají praxi, takže jsou rychlí, a pokud je potřeba, poradí si i s okny ve výškách.