Motivační diář – vaše cesta ke splnění nejen předsevzetí

Patříte-li mezi lidi, kteří na tužku, kus papíru a diář, nedají dopustit, jsou tyto řádky věnovány právě vám. Rok se neúprosně blíží ke svému konci a mnozí z nás mají potřebu zhodnotit své vynaložené úsilí v předchozích měsících a s elánem i jistou dávkou optimismu se pustit do nového roku, který si přímo říká o nové výzvy. Nové sny a cíle nejlépe zhmotníte se svým osobním motivačním diářem. Až nastane den D (1. 1. 2018), budete připraveni, otevřete svůj diář a na první stranu směle napíšete, co od následujícího období očekáváte (předejděte zklamání a buďte realističtí). V dalších dnech a měsících už jen plníte předem dané kroky, necháváte se unášet na vlně snění, a přitom stíháte chodit do práce a vyřizovat rutinní agendu.

V čem je ukryta síla a úspěch motivačního diáře?

Lidé často říkají, že by si rádi splnili své sny, nebo se víc bavili, vzdělávali se a cestovali, jenomže nemají čas. Podívají se do diáře a zjistí, že miniaturní kolonky jsou plné, už se do nich nic nevejde. Motivační diář vám sice neudělá z hodiny dvě, ale pomůže vám váš čas efektivněji využít. Jak? Jednoduše. Princip motivačního diáře je založen na vaší kreativitě, donutí vás tedy i přemýšlet nad tím, co děláte a co skutečně dělat chcete. Diář vás nesvazuje sedmi dny v týdnu, nechává vás navrhnout si časové období podle sebe. Nečekejte ovšem nějakou anarchii. Diář má velmi přehledný měsíční plánovač na rok a půl a roční přehled až do roku 2020. Pro lepší orientaci jsou stránky vašich plánů číslovány. Součástí deníku jsou veškeré nutné pomůcky pro zorganizování osobního plánovače. Dílčí pravítko vám pomůže stránky rozdělit, chytré samolepky označí řádky, zvýrazní důležité aktivity a hmatník vás okamžitě přenese do vámi označených míst. Motivační diář se podřizuje vám a vašemu vnímání času, ne vy jemu, a právě v tom je jeho filozofie unikátní.

Věnujte svým blízkým čas

Když podpoříte sny a přání vašich blízkých, je to jeden z nejlepších dárků, který jim můžete dát. Motivační diář s originálním věnováním nebo jmenovkou je jasný důkaz toho, že vám na vašich blízkých záleží a chcete, aby udělali něco pro sebe a svůj čas využili tak, jak si přejí.