Montérky s laclem, do pasu nebo kombinéza? Které si pořídit?

Montérky mají využití při nejrůznějších činnostech. Někteří v nich tráví každý pracovní den celou směnu, další je zase oblékají výhradně o volných odpoledních, víkendech a dovolených. Koneckonců většina Čechů je manuálně zručná a úsloví o zlatých českých ručičkách svůj význam zatím rozhodně neztratilo. Do stavby celého domu svépomocí se dnes už sice pouští málokdo, běžnou údržbu ale zvládne nemalé procento majitelů nemovitostí. Mnozí si navíc dokáží sami opravit auto, motorku i nejrůznější elektrospotřebiče. A také vyrobit celou řadu užitečných věcí.

Proč se v montérkách pracuje mnohem lépe?

Montérky jsou střiženy tak, aby při práci poskytovaly maximální komfort. Díky tomu správně padnoucí montérky při pohybu netlačí, neškrtí a nijak neomezují. Navíc jsou odolné a vydrží mnohem déle než běžné sportovní kalhoty či tepláky. Často jsou vyrobeny ze stoprocentní bavlny, která je prodyšná a výborně saje pot, někdy je pro vylepšení vlastností tkaniny využíván i polyester. Navíc mají montérky různé praktické kapsy a poutka, jež slouží k zavěšení nářadí a dalších nástrojů. Umožňují tak mít vše potřebné stále u sebe.

Jaké montérky vybrat?

Základem jsou kalhoty. Lze pořídit montérky s laclem nebo do pasu, do teplého počasí se hodí i montérkové kraťasy. Některé montérky také mají odepínací nohavice. V zimě jsou zase ideální zateplené montérky. Kombinéza je tou pravou volbou, pokud je žádoucí zabránit vyhrnování bundy. Oblíbená je u automechaniků i u celé řady dalších profesí. Pro práce venku, zejména probíhají-li na vozovce či za snížené viditelnosti, jsou určeny reflexní montérky. Vypořádat se s chladným počasím pomohou montérkové blůzy, bundy a pláště. A ti, kterým v dílně rády pomáhají děti či vnoučata, jim mohou pořídit dětské montérky.