MBA v češtině, online a levně

Institucí, které nabízí studium MBA, postupně přibývá. Není divu, vždyť o tuto postgraduální formu vzdělání má zájem čím dál více lidí. Mnozí z nich ale tápají, jakou školu si tedy vlastně vybrat. Měli byste koukat na ceny? Nebo se nechat zlákat nabízenými specializacemi? Která škola pro vás bude nejlepší?

Na začátek je potřeba říci, že MBA v ČR není uznáváno jako vysokoškolské vzdělání. Stojí mimo náš vzdělávací systém, úplně samostatně. Z toho ale plynou jisté výhody – může být koncipováno úplně jinak než vysokoškolské studium. A právě to je ten důvod, proč má takový úspěch. Při studiu MBA se nebudete učit zpaměti nudné poučky, získáte spíš praktické dovednosti a využitelné informace.

Studovat se dá výhradně online

Většina škol láká na výhodu, že u nich můžete vystudovat MBA online. Ne vždy je to ovšem úplná pravda, velmi často vyžadují aspoň dvě, tři nebo čtyři osobní víkendová setkání. Dávejte si proto pozor a nenechte se snadno zlákat.

Jednou ze škol, kde studujte skutečně a pouze online, je OBEI – Oxford Business Education Institute. Kvalitu institutu dokazují akreditace od IACBS a Oxford Business Education Inst. LTD. Ano, OBEI má svou mateřskou společnost v Anglii, a pokud zde vystudujete, dostanete diplom v češtině i angličtině.

Bonusem online studia je i nízká cena

Online vzdělávání je obrovskou příležitostí naprosto pro každého. Studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv, stačí vám jen připojení k internetu. Rychlost si přizpůsobíte sami sobě. U OBEI je průměrná doba studia 10 měsíců, ale někteří nadšenci zvládnou všech 9 modulů dokončit ve čtyřech měsících.

Díky tomu, že vše probíhá online a škola nemusí platit lektory ani pronájem prostor, navíc dostanete daleko lepší cenu. U OBEI vystudujete MBA levně, ve srovnání s jinými školami ušetříte i desítky tisíc korun. Oproti dalším institucím se liší ještě v jedné věci. MBA se u nich skládá z 9 povinných modulů, nevolíte si žádnou specializaci, získáte komplexní vzdělání. A to se hodí nejen zaměstnancům na pozicích vyššího a středního managementu, ale i podnikatelům.

Facebookové komentáře

Přidat komentář