Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » ZAHRADA » Kvalitní semena zeleniny vám zaručí bohatou úrodu i na balkoně paneláku!

Kvalitní semena zeleniny vám zaručí bohatou úrodu i na balkoně paneláku!

kvalitní semena zeleniny

I když nepatříte k lidem, kteří mají k dispozici obrovskou zahradu, kde byste mohli pěstovat různé druhy zeleniny, neklesejte na mysli. Rajčata, papriky a klidně i okurky si můžete vypěstovat i doma na balkoně či terase. Stačí si koupit kvalitní semena a osiva.

Pěstování vlastní zeleniny má nesporné benefity a uvidíte, že vás bude zahradničení bavit. O vlastnoručně nasetá semena zeleniny budete pečovat jako oko v hlavě a odreagujete se tak od stereotypu a stresu všedních dní. Vaši snahu jistě ocení i zbytek rodiny, a nehledě na to, že k pracím můžete přilákat i své děti. Snad nikdo neodolá chuti domácích rajčat a paprik!

Na velikosti záleží

Každý správný zahradník ví, že rostliny potřebují dostatek slunečního svitu, správné stanoviště a pravidelnou zálivku. Pokud jste si jistí, že všechny parametry splňujete, můžete si nasít semena zeleniny a dalších rostlin. Má to však jeden háček. Záleží na tom, kolik máte na balkoně, terase či předzahrádce místa. Jakmile vám začnou rostliny plodit, bude vám líto, že je váš balkon příliš malý. Klíčem k úspěchu je rovněž obstarání kvalitního semena, a proto se zaměřte na produkty, které nabízí zkušený zahradník. Určitě vám doporučí semena rajčat odolných proti plísni, díky čemuž se vyhnete nepříjemnostem. Jako nováčci nemusíte vědět, že rajčata jsou na plísně velice náchylná. Klidně si přikupte semena paprik, semena chilli i semena rajčat nevšedních tvarů a chutí.

Co si můžete vypěstovat na balkoně?

Pokud závidíte svým kolegům v práci domácí rajčata a papriky, zajistěte si je sami. I na malém balkoně se dají vypěstovat i ředkvičky, rozličné odrůdy salátu, lilek, chilli papričky, dokonce i jahody! Jestliže vám to nestačí, opatřete si bylinkovou zahradu, která vám bude dělat nesmírné potěšení, provoní byt a uvařené pokrmy budou mít s bylinkami nepřekonatelnou chuť. K populárním patří i semínka chilli!