Kvalitní pilové kotouče – PILANA MARKET, s.r.o.

Pokud sháníte kvalitní pilové kotouče listy, vrtáky nebo frézy, rozhodně se vám vyplatí nakupovat u odborníků s dlouholetou praxí.  Než se pustíme do objednávání příkladně pilových kotoučů, tak je dobré vědět, jaké materiály se dají kotouči řezat. Nejběžnější materiál je dřevo a nezáleží na tom, zda se jedná o palivové dřevo nebo kulatiny a desky. Pilové kotouče skvěle řežou i velkoplošné materiály jako je lamino, dřevotříska či překližka, dále pilové kotouče můžete použít na řezání plastů, železných a neželezných kovů nebo umělý kámen.

Vyztužené a naostřené pilové kotouče na dřevo

Řezání pilovými kotouči je obecně nejrozšířenější způsob obrábění dřeva. Pilové kotouče na dřevo mají různou konstrukci a umožňují řezání ve všech směrech vzhledem k průběhu dřevních vláken. Nejčastějším způsobem je řezání podélně a řezání příčně.  Pilovým kotoučem se obvykle rozřezává obrobek na menší části. Pilový kotouč má uprostřed vrtání pro upnutí na pilový hřídel a na obvodu ozubení. Pilový kotouč je upnutý přírubami na pilovém hřídeli, který je uložen v ložiscích, můžeme s ním řezat v libovolné poloze – vodorovně, svisle se sklonem. Kromě toho s ním můžeme dělat i drážky a pera.

Pilové kotouče na kov z vysoce legované rychlořezné oceli

Pilové kotouče na kov PILANA jsou konstruované tak, aby byl řez čistší a rychlejší. Především díky vysoké kvalitě a speciální konstrukcí hrotů jsou tyto kotouče odolné proti nárazům a mají dlouhou životnost při řezání plechu mosazi, bronzu, nerez ocelí potrubí, profilů nebo závitových tyčí. Kotouče PILANA vydrží až 30 krát déle než klasické řezné kotouče. Výhody pilového kotouče na kov PILANA – přesně nabroušené hroty se speciálním složením z vysoce legované rychlořezné oceli s obsahem wolframu, vanadu a molybdenu, malá jiskřivost a minimální tvorba prachu, menší náklady na řez, vynikají pevností a jsou vysoce odolné proti prasknutí a únavě materiálu.

Facebookové komentáře

Komentáře

  1. Jan
    Odpovědět

    Dobrý den, stavím si pilu sám. Nevíte jaká obvodová rychlost je nejlepší pro kotouče? Chci řezat dřevo i stavební materiály (cihly, obkladové kachličky a podobně. Jaké jsou upínací průměry kotoučů? Děkuji za odpověď! Jan Záběhlice

    • Redaktor-admin
      Odpovědět

      Dobrý den, pane Jane, na stavební materiály se používají diamantové kotouče a ty potřebují k životu úplně jiné otáčky, než kotouče na řezání dřeva. I upínání je jiné. Při řezání diamantovými kotouči je třeba také chlazení (u tvrdých materiálů jako kachličky určitě). S tím je třeba při domácí výrobě pily počítat. Více zde.

Přidat komentář