Kvalitní krmiva pro hospodářská zvířata

I v dnešní době, kdy nás supermarkety zásobují přebytky masa, si lidé doma stále chovají hospodářská zvířata. Ať už je mají jejich chovatelé jen tak pro radost nebo k užitku, je důležité jim zajistit dostatečný přísun potravy plné prospěšných látek.

Aby drůbež hodně nesla

Domácím vajíčkům se nic nevyrovná. Pohyb na čerstvém vzduchu, dostatek volného prostoru a kvalitní strava se perfektně projeví na chuti i množství vajec, které slepice produkují. Správné krmivo pro nosnice by mělo obsahovat vyvážený poměr živin, protože jinak budou vaše slepičky strádat. Nejlepší volbou jsou drcené směsi obilovin obohacené o různé vitaminy a minerály. Když se ještě přidá čerstvá potrava, již si drůbež sama vyzobe během dne, úspěch je zaručen.
Při koupi krmných směsí dbejte na to, pro který konkrétní druh jsou určeny. Pokud nechcete zvlášť pořizovat krmivo pro kachny, brojlery či křepelky, můžete si přímo vybrat některé univerzální krmivo pro drůbež, co obsahuje všechny nezbytné potravinové složky pro širší spektrum domácího ptactva. Můžete tak ušetřit finance, a navíc budete mít jistotu, že je o vaše opeřené miláčky dobře postaráno.

To nejlepší pro králíky

Dalším velice rozšířeným zvířetem chovaným v českých domácnostech je králík. Stejně jako drůbež, tak i tito malý chlupatí tvorečkové vyžadují specifické druhy krmiv. Pro perfektní srst a pevné zdraví musí zvíře dostávat pravidelný přísun kvalitní potravy přiměřené jeho stáří. Krmivo pro králíky má vliv na řadu faktorů. Nesprávně živený králík trpí nemocemi a není schopen dalšího rozmnožování se.
Společnost Energys je dodavatelem kvalitních krmiv pro hospodářská zvířata. Nabízí širokou škálu krmných směsí, navíc cenově dostupných, jež zaručí správný vývoj vaší drůbeže a králíků. Vitální zvířata přináší chovateli užitek a zároveň i velkou radost z dobře prosperujícího chovu.