Kancelářská židle pro každou ženu – jak by měla vypadat?

Máte sedavé zaměstnání? Pak si jistě uvědomujete, že potřebujete mít kvalitní kancelářskou židli. Pokud budete ve své práci sedět osm či více hodin na nekvalitní židli, brzy se dostaví nejen bolesti zad a kloubů, ale taky vás může bolet za krkem, což je velice nepříjemné. Je proto důležité klást důraz na několik věcí při výběru židle do kanceláře.

V současné době stále více žen pracuje buď v kanceláři, nebo formou Home Office, tedy z takzvané domácí kanceláře. V obou případech potřebují ženy kvalitní kancelářskou židli, která bude představovat pohodlnou opěru zádům, navíc bude prevencí bolesti zad či příliš brzké vyčerpanosti. Díky kvalitní židli předejdete i hrbení se za stolem či zlepšíte své soustředění a dojde ke zlepšení krevního oběhu. Podle odborníků má kvalitní kancelářská židle tendenci snižovat stres v těle.

Co nesmí kancelářská židle postrádat?

  • Pohodlný sedák
  • Bezpečnou základnu
  • Nastavitelné podpěrky a opěrky
  • Nastavitelnou výšku

Kvalitní kancelářská židle se vyznačuje zaprvé pohodlným sedákem a zadruhé nastavitelnou výškou sezení, což je dnes už samozřejmostí. Co však samozřejmostí nebývá, je bezpečná základna židle. Bezpečnou základnou se myslí pěticípá podpěra s kolečky, která poskytuje větší možností nastavení.

Důležité je taky to, aby židle měla nastavitelné podpěrky rukou a opěrku hlavy, která zajistí pohodlné sezení a předejde bolesti za krkem. Taky je zapotřebí anatomické opěradlo, které by mělo být nastavitelné v obou směrech. A co se týče opěradla, to by mělo být v bederní části krapet vystouplé.

Při výběru se zajímejte i o materiál, z něhož je židle vyrobena. I materiál se totiž podílí na komfortním sezení.

Zajímejte se i o nosnost

Při každém výběru kancelářské židle je důležité informovat se i o nosnosti dané židle. Každá kancelářská židle má totiž svou specifickou nosnost, která se obvykle pohybuje od sedmdesáti kilogramů až do sto osmdesáti kilogramů.