Přeskočit na obsah
Domů » CESTOVÁNÍ » Kam vyrazit na Velikonoce? Dopřejte si prodloužený víkend v lázních

Kam vyrazit na Velikonoce? Dopřejte si prodloužený víkend v lázních

Fotografe: Lázně

Za chvíli dáme vale zimě a nepříjemně chladnému počasí, kvůli kterému je někdy lepší zůstat doma. Ale s blížícím se jarem tu bude chuť vyrazit někam do přírody a užít si teplých slunečních paprsků a pohody. Tu zažijete především v českých lázních, do kterých si můžete odjet na prodloužený víkend, nebo v nich strávit velikonoční svátky. Kde se vám bude nejvíce líbit?

Do hor, nebo do města

Při výběru lázeňského místa byste měli vzít v úvahu, jestli se raději chcete procházet v přírodě a dívat se na hory, nebo si užít městských procházek a kulturních zážitků. U nás v České republice totiž máte na výběr. Když pojedete do města Jeseník, tak můžete si vyjít na horskou túru. Lázně Jeseník se totiž nacházejí v pohoří Hrubý Jeseník, takže všude okolo vás budou vrcholky těchto hor. Možná zvládnete i nějakou hřebenovku, nebo se jen projdete pro stezce, připravené pro lázeňské hosty. Rozhodně stojí za to si do zavazadla přibalit turistickou obuv a oblečení.

Naproti tomu lázně Lednice nabízejí procházku zámeckým parkem, který vytvořila lidská ruka. Neméně zajímavé jsou pohledy na zdejší knížecí zámek stejného jména, kam se na prohlídky unikátního interiéru sjíždějí lidé z celé republiky i ze zahraničí. Víte, že Lichtenštejnové vlastnili zámek Lednice asi sedm set let?

Relaxace v lázních

V lázních obvykle naberete nové síly, protože se zde o vás postarají v každém ohledu. Nemusíte vařit, chodíte si pravidelně na jídlo a dopřáváte si lázeňské procedury, které vás nabijí energií. Velikonoční pobyt v lázních je ideální pro toho, kdo si potřebuje na chvíli odpočinout od každodenních starostí a vypnout. Problémy je však třeba nechat doma a v lázních si užívat toho, co pro vás jejich školení zaměstnanci rádi připraví.

Lázně jsou místem, kam můžete jet sami, s partnerem, dokonce i s rodinou. Záleží na tom, jaký typ pobytu si vyberete.