Jarní jízda na kole – víte, jak se správně obléct?

Otázku „co na sebe“ neřeší jen ženy každé ráno před otevřenou skříní. Popasovat se s ní často musí i cyklisté. Obzvlášť na jaře totiž dovede být počasí pořádně vrtkavé. Jak se tedy správně obléknout na kolo, abychom se cítili příjemně a projížďku probouzející se krajinou si náležitě užili?

Speciální oblečení

Ke každému sportu – a cyklistika není výjimkou – patří kromě speciálního vybavení i vhodné oblečení, které musí být kvalitní, pohodlné a hlavně funkční. Nemělo by vám bránit v pohybu, nikde vás škrtit ani tahat, samozřejmostí by měla být prodyšnost a dobré odvádění tepla. Projížďka v mokru nejen, že není vůbec příjemná, ale ještě si z ní můžete místo hezkých zážitků odnést tak akorát nachlazení.

Ani dlouhé, ani krátké

Když se řekne cyklistické oblečení, každý si hned představí mnohými zatracované a neoblíbené elasťáky. Dnes je ale sortiment mnohem pestřejší, kalhoty seženete v různých střizích i délkách. Místo cyklistických kraťasů volte na jaro „tříčtvrťáky“, které dostatečně ochrání kolena před prochladnutím, ale zároveň vám v nich nebude vedro, když vás budou zahřívat sluneční paprsky. Vybaveny by měly být antibakteriální vložkou, která změkčí posezení a ochrání vaše pozadí od bolesti.

Praktické a funkční

A co na horní polovinu těla? Zapomeňte na obyčejné bavlněné tričko. Lepší službu vám prokáže funkční cyklistický dres, který neprofoukne a navíc skvěle odvádí pot. Krásně přilne k tělu, nikde neodstává ani se nehýbe a nekrčí. Nemusíte si ho tak neustále upravovat a plně se soustředíte jen na jízdu. Často disponuje také praktickými kapsičkami na zadní části, do kterých si můžete uschovat třeba telefon nebo klíče. Rezignovat nemusíte ani na svůj vzhled, dres je totiž nejen praktický, ale seženete ho v mnoha barvách, designových provedeních i střizích.

Připraven na všechno

Jarní počasí dovede být někdy pořádné zrádné, objevují se deště a také silnější vítr, který umí jízdu na kole hodně znepříjemnit. Přibalte si proto s sebou do cyklistického batohu i bundu, která zabrání prochladnutí. Nezabere vám moc místa, většinou je totiž dobře skladná a dá se sbalit do malé ruličky. V tašce tak zbude dost místa i na pití a nějakou dobrou svačinku. Teď už jen naplánovat trasu a můžete vyrazit!

Facebookové komentáře

Přidat komentář