Domů » BYDLENÍ » Jaký nábytek se hodí do moderního obývacího pokoje?

Jaký nábytek se hodí do moderního obývacího pokoje?

Při zařizování domácnosti je třeba se zaměřit především na nábytek. Největší množství budete nejspíše vybírat do obývacího pokoje, který v každém bytě či rodinném domě patří k nejvyužívanějším místnostem. Jaké kusy nábytku v něm nesmí chybět a na co si dát při nákupu pozor?

Výběr pohovky

Dominantní roli v pokoji hraje vždy sedací souprava. Je vhodné ji zvolit tak, aby mohla pojmout všechny osoby, které v domácnosti trvale žijí. Zároveň si ale dejte pozor na to, aby nezabírala příliš mnoho prostoru. Do menšího pokoje se tak hodí kupříkladu rohová sedačka, jež se dá umístit ke stěnám, takže zbytečně nezabírá místo uvnitř místnosti.

Obývací stěna

V obýváku rozhodně nesmí chybět ani skříně, respektive kompletní obývací stěny. Moderní trendy spíše upozaďují robustní stěny, jež se linou po celé délce místnosti. Naopak doporučují zvolit obývací stěny, jež jsou vzdušné a mají menší rozměry. Ideální je, jsou-li dostatečně členité.

Pokud jde o další nábytek do obýváku, rozhodně se vyplatí pořídit si konferenční stolek. Umístit se dá do blízkosti sedačky. Moderní stolky se vyrábějí ze skla, klasika v podobě dřeva ale rozhodně neurazí.

Stylový nábytek do moderní domácnosti

Pokud nemáte starosti s financemi, nebojte se zakoupit luxusní nábytek do obývacího pokoje. Nejlepší je, když se v tomto případě poradíte s bytovými architekty, kteří vám doporučí nejvhodnější sestavy. Vyhnete se tak nekoncepčnosti a neuspořádanosti, která by snižovala komfort pro bydlení.

Moderní obýváky jsou stále častěji stylizovány do lehce průmyslového designu, populární je ale i ladný retro styl, pro který jsou typické veselé barvy. Záleží jen na vás, co si nakonec zvolíte. V každém případě to s nábytkem v obývacím pokoji příliš nepřehánějte, musí zde zůstat dostatek místa pro volný pohyb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *