Domů » BYDLENÍ » ZAHRADA » Jakou konstrukci vybrat pro zahradní párty stan – altán?

Jakou konstrukci vybrat pro zahradní párty stan – altán?

Mezi lidmi bohužel dnes není úplně jasno, co je přesně altán a co už párty stan. Nabízí se vysvětlení, že altán je nerozebiratelná konstrukce s pevnou střešní krytinou a párty stan je trubková konstrukce s plachtou. Když ale projedete internet, zjistíte, že se nabízí i skládací zahradní altány. Pojďme tomu tedy říkat, jak se nám líbí. Hlavní je, že nám altán nebo párty stan dělá radost. Souhlasíte?

Konstrukce a materiál zahradních altánů jsou velmi důležitá kritéria při výběru. Pro altán je typická mnohem robustnější kovová nebo dřevěná konstrukce nohou, která může být i designová. Může být například ale i v kombinaci s ratanem nebo být celodřevěná, jak ji znáte spíše z minulosti. Montáž altánu je sice složitější, ale výsledek pak opravdu stojí za to. Altán se tak stane skutečnou součástí vaší zahrady. Zahradní stany většinou nejsou konstruovány pro nějaké velké poryvy větru. Oproti altánům mají zase jiné výhody. Například se mnohem snadněji postaví a zase složí.

Konstrukce a materiál

Nůžková konstrukce je rychle sestavená, stačí ji postavit a roztáhnout ji do stran. Nůžkové konstrukce přinášejí výhodné profesionální řešení s důsledkem snadné a rychlé instalace. U klasické trubkové konstrukce mají slabiny v tenkostěnných trubkách a jsou pak nestabilní v silném větru. Velkou výhodou je ale zase nízká cena. Klasická konstrukce je tvořena několika jednotlivými díly a její sestavení je oproti nůžkové konstrukci mnohem složitější, ale zato prostě cenově dostupnější.

Materiál plachty také hraje velkou roli. Opět záleží na účelu, ke kterému má stan sloužit. Pokud se chcete chránit čistě před slunečními paprsky, nemůžete vybrat špatně. Ale pokud chcete ochranu i proti dešti, vybírejte tkaniny s obsahem PVC, případně přímo stan z nepromokavého polyethylenu.

Více informací jak vybrat zahradní altán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *