Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Jaké má výhody realitní kancelář, když chcete prodat dům?

Jaké má výhody realitní kancelář, když chcete prodat dům?

Foto: realitní kancelář

Ne každý majitel domu, který se chystá prodat, uvažuje nad možností oslovit realitní kancelář a zbytečně se tak vystavuje problémům a rizikům. Spolehnout se na profesionály se vyplatí.

Méně starostí

Důvodem, proč někdo nechce s realitní kanceláří spolupracovat, bývá často provize. Majitel domu nechce z prodeje ztratit ani korunu, raději si chce vše zařídit sám a tím ušetřit. Výše provize se však nevyrovná nákladům za to, s čím vším vám ve skutečnosti bude realitní kancelář nápomocna. Pokud se rozhodnete prodávat sami, musíte se připravit na hodně práce, spoustu stráveného času s potencionálními zájemci a také návštěvy úřadů a institucí. Na internetu jsou k dispozici informace ohledně prodeje nemovitostí, ale bývají jen povrchní a nijak vás neochrání před možnými riziky. Realitní kancelář naopak má potřebné zkušenosti a znalosti, aby s ní byl prodej bezpečný a co nejrychlejší.

Adekvátní cena = větší rychlost prodeje

Navrhnout správnou cenu pro prodej může být oříšek, zvlášť pro neznalé. Realitní makléř zná vaši lokalitu a ceny nemovitostí v okolí a mnoho dalších faktorů, které výslednou cenu ovlivní, jako je velkost domu a jeho dispozice. Cena by měla být odpovídající, při nízké ceně bude kupující přemýšlet, kde je chyba a u vysoké zas naopak dají přednost jiné nabídce. Makléř provede odhad ceny nemovitosti a navrhne prodejní sumu tak, aby odpovídala vašim požadavkům a zároveň byla zajímavá i pro kupce.

Správná inzerce

Když byste se o prodej domu chtěli postarat sami, jako první asi uděláte pár fotek a dáte inzerát zdarma na portál k tomu určený, případně požádáte přátele o sdílení na sociálních sítích. Budete tak mít jen malý dosah k oslovení potencionálních zájemců, zatímco realitní kancelář má propracovaný marketing a ví, jak inzerci vašeho domu na prodej podpořit, aby oslovil co nejvíce lidí.

Co je psáno, to je dáno

Pomoc realitní kanceláře můžete čekat i v otázkách administrativy a samozřejmě i právních službách, abyste se vyvarovali všech chyb. Příprava smlouvy a veškerých podkladů je tak také v jejich rukou.

Spolehnout se na někoho, kdo zná a umí, nám ušetří čas i zbytečné starosti. Spolupráce s realitní kanceláří při prodeji domu je tak rozumným rozhodnutím, které se nám rozhodně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *