Přeskočit na obsah
Domů » INTERNET-PC » Jaké jsou aktuální trendy při nákupu sluchátek k telefonu?

Jaké jsou aktuální trendy při nákupu sluchátek k telefonu?

bezdrátová sluchátka

Sluchátka patří k velmi praktickým doplňkům, které vám usnadňují poslech hudby, sledování videí či přijímání hovorů z mobilního telefonu. Současné technologie umožňují bezdrátový přenos, a to především díky technologii bluetooth. Jaké jsou v této oblasti nejnovější trendy a na kolik vás jednotlivé druhy bezdrátových sluchátek vyjdou?

Sluchátka přes hlavu

Módní záležitostí posledních zhruba pěti let jsou bezdrátová sluchátka přes hlavu. Jejich výhodou bývá ideální zvuk, je ovšem nutné počítat s tím, že jsou poměrně velká, tudíž i při složení zaberou dost místa, je tedy vhodné je ukládat do batohu, tašky apod. Nejlevnější modely se dají běžně pořídit pod 500 Kč, s opravdu vyváženým zvukem však mohou stát až několikanásobek této ceny.

Bluetooth do uší

Další oblíbenou variantou jsou bluetooth sluchátka do uší. Oproti výše zmíněným modelům jsou mnohem skladnější. V balení je zpravidla dostanete s několika nástavci do uší tak, abyste si mohli zvolit vhodnou velikost a v uších vám dokonale seděla. Cenově se jedná o celkem zajímavé řešení, dají se koupit už v ceně kolem 200 Kč.

Skutečná bezdrátová sluchátka

Novinkou, s níž se v obchodech a eshopech můžete v poslední době setkat, jsou takzvaná real bluetooth sluchátka. Jednotlivé ušní nástavce nejsou nijak propojeny kabelem. Uskladnění a dobíjení probíhá přes malou krabičku, jež se vám bez problémů vejde do kapsy. Výdrž se u nekvalitnějších modelů pohybuje od 10 hodin déle, takže poskytují maximální komfort například při dovolené, během pracovních cest apod. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou, jež se pohybuje v částkách nad 1.000 Kč.

Alternativou při poslechu hudby se mohou stát přenosné reproduktory. Zde si všímejte zejména jejich výkonu. Špičkové produkty dokážou plně nahradit klasické drátové reproduktory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.