Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » Jak vybrat ideální jarní dětskou bundu?

Jak vybrat ideální jarní dětskou bundu?

Dívčí softshellová bunda

Na dvou kouscích oblečení pro děti se nikdy nevyplatí šetřit: kvalitních botách a dobré nepromokavé bundě. Dnes se podíváme na kritéria výběru kvalitní dětské bundy, která se bude hodit do přírody, školy, školky i na procházku po městě. A vzhledem k aktuálnímu počasí se zaměříme na jarní bundy.

Materiál musí dýchat

Ideální materiál chlapecké či dívčí bundy dokáže ochránit před deštěm, chladem i větrem a zároveň se dobře udržuje a je prodyšný. Jako ideální řešení se nabízí softshell, který všemi těmito funkcemi disponuje. Drobnou nevýhodou je jeho příliš vysoká výhřevnost, která může být v pozdním jaru lehce na obtíž. Chcete-li tedy spíše letní verzi nepromokavé bundy, zvažte i obyčejný šusťák.

Zvolte správnou velikost

Dívčí i chlapecké bundy sice můžete koupit takzvaně na výrost, ale dítě tím moc nepotěšíte. Dlouhé rukávy obtěžují při hře a příliš volného materiálu kolem těla omezuje v pohybu. Pokud máte přesto tendenci kupovat oblečení větší, ověřte si, jestli má rukáv bundy kolem zápěstí gumu nebo je opatřen stahovacím páskem, aby se tak velikost dala alespoň částečně přizpůsobit. Naopak malé bundy rovnou pošlete dále, protože není nic protivnějšího, než když vám v krátké bundě fouká na bedra v mezeře vzniklé mezi lemem bundy a pasem dívčích legín či chlapeckých tepláků když dítě zvedne ruce.

Multifunkčnost ušetří prostor i peníze

Každý rodič by měl být zastáncem multifunkčních řešení. I v případě bund je tato myšlenka zásadní. Dobře zvolená bunda je totiž vhodná na sportovní aktivity, jako je jízda na kole nebo pobyt v přírodě, je možné ji vzít do školky i do města. Stačí zvolit střízlivou barevnou kombinaci a vhodný materiál. Elegantní jednoduchá softshellová bunda tedy splňuje i tyto požadavky.

Ušetřete si práci při údržbě

V neposlední řadě přemýšlejte nad údržbou. Nevhodné světlé barvy vyžadují časté praní a každý blátivý cákanec je na materiálu vidět. Některé materiály jsou zase nevhodné na sušení v sušičce a bundy pak kvůli spoustě záhybů dlouho schnou. Zmiňovaný softshell je skvělý v tom, že špinavé skvrny stačí často jen lokálně setřít horkou vodou s mýdlem a máte hotovo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *