Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » Jak u předškoláků předejít bolesti zad

Jak u předškoláků předejít bolesti zad

Škola sotva začala, mnoho rodin má ale kromě dítka školou povinného doma i předškoláka. Už v tomto věku bychom měli dohlédnout na to, aby po nástupu do školy netrpěl bolestí zad.

Příprava na školu

Starší sourozenec už chodí do školy, má barevný penál a spoustu zajímavých věcí, které mu ten mladší závidí. Není tak výjimkou, že hra na školu začne s ročním předstihem a mladší dítě toho mnoho pochytí. Největším lákadlem je samozřejmě batoh do školy, který chce předškolák nosit. A rodiče mu rádi pořídí nějaký batůžek, který si s sebou bere na výlety nebo do školky a alespoň trochu se tak rovná tomu velkému školákovi. Z neznalosti ale můžeme nechtěně vybrat batoh, který dětským zádům nepomáhá, ale spíše ubližuje. Se správným držením těla mají dnes problémy už i děti ve věku šesti let, je tak potřeba se zaměřit na správný výběr batohu pro předškoláka a také učení správných návyků jeho nošení, abychom se do budoucna vyhnuli riziku zdravotních problémů a bolavých zad.

Jděte příkladem

Velmi často vidí děti špatný příklad v nás, dospělých. Batohy nebo tašky nosíme jen tak ledabyle na jednom rameni, ať už jdeme do práce nebo s dětmi na výlet. I ony pak mají tendenci si svůj batoh zavěsit jen na jedno rameno, což je samozřejmě špatně. Batohy do školy i předškolní batohy by měly mít anatomicky tvarovaná záda a ramenní popruhy, které jsou pohodlné a lze je nastavit. Pak je jejich nošení pohodlné a zdravé i pro záda a správný vývoj dítěte, musíme ale dohlédnout na to, aby děti batoh nosily opravdu na obou ramenou. Předškoláky tak tento návyk můžeme jemně naučit ještě před tím, než opravdu půjdou do školy, nošení batohu na obou ramenou jim pak bude připadat naprosto přirozené.

Pro pohodlné nošení je také důležité kvalitní odvětrávání zad, častým důvodem pro zavěšení batohu na jedno rameno je totiž právě nepříjemný pocit a zpocená záda. Batoh pro děti tak vybírejte opravdu kvalitní, aby jej rády nosily a pro jejich záda i držení těla byl přínosem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.