Jak správně cvičit s činkami? Mají ženy cvičit jinak než muži?

Co se týče stavby svalstva, mezi pohlavími byste těžko hledali rozdíly. Přesto, jsou cviky, kterým by se měly některé ženy vyhnout – je to velmi individuální. Odborníci podle typu postavy nastaví tréninkový plán. Když má žena například úzké ramena, této části těla je třeba se věnovat intenzivněji, to znamená s těžší činkou. Pokud má náběh na větší lýtka, neměla by je trénovat – měla by se proto vyhnout na pásu chůzi do kopce. V době menstruace třeba cvičit opatrněji, raději omezit cviky na břicho a nohy, protože se při nich prokrvuje pánevní dno.

Pravidelně trénujete, ale bez úspěchu?

Může jít o špatnou techniku ​​cvičení, tehdy cviky nepřinesou kýžený efekt. Podle trenérů děláme chybu často i v tom, že se bojíme intenzivního tréninku. Ženy často přijdou do fitness centra, sednou si na míč nebo na stroje vedle sebe s kamarádkou a povídají si o všem možném. To je špatně! Při cvičení bychom neměli mít prostor ani na přemýšlení, natož na mluvení. Na samotné cvičení, tedy čas, který strávíme pocením do trička, bychom si měli vyhradit alespoň hodinu.

Jak tedy trénovat?

Ženy by měly mít trénink složený z posilování – přibližně 40 až 45 minut, při kterém si zpevní svaly, a pak se věnovat půlhodinku kardio cvičení. Pokud mají dámy problém s nadváhou, je třeba se více věnovat kardio cvikům, tělo třeba více honit, aby se potily. Teprve potom by měly začít s posilováním. Toto jsou všeobecné rady, které však neplatí pro všechny, proto je dobré se poradit s odborníkem. A jak najít toho pravého? Pokud s cvičením jen začínáte a nevíte si rady, co se vlastně na všech těch strojích dělá a jak, můžete zkusit cvičit s osobním trenérem. Pokud se vám zdají služby trenérů příliš drahé, je možné si dohodnout i tréninkový plán, který budete cvičit individuálně.

Pánům vstup zakázán

Mnohé ženy se straní fitnesscenter i proto, že v nich je vysoká koncentrace mužů. A nepříjemné pohledy … Zřejmě i proto se v současnosti roztrhl pytel s posilovnou, které jsou určeny výhradně pro dámy. A tady je šance pro vás! Výhodou takových zařízení je většinou fakt, že oproti klasickému fitcentru, kde si zaplatíte vstup a nikdo se o vás víc nezajímá, v posilovnách pro ženy je obvykle přítomna i trenérka, která vám poradí, kdybyste dělali něco špatně.