Jak na alergie?

Snad každý člověk má ve svém okolí někoho, kdo trpí alergií. Poslední odhady uvádí, že dokonce každý čtvrtý člověk se potýká s těmito projevy. Není tedy divu, že bývá spolu s cukrovkou či depresemi označována jako současná civilizační choroba. To jsou nemoci, které se objevují především ve vyspělých zemích a jsou způsobeny moderním městským životním stylem. Největší vliv bývá přisuzován nevhodnému jídelníčku, znečištěnému prostředí a rychlému životnímu stylu. Jedná se totiž v podstatě o reakci organismu na látky, které se vyskytují všude kolem nás.

Jaké jsou projevy alergie?

Na alergii, stejně jako na ostatních civilizačních chorobách, je nepříjemná nepředvídatelnost. I když jí totiž v současné době netrpíte, neznamená to, že nikdy nebudete. Alergie se u vás totiž může naneštěstí projevit v jakémkoliv věku. Tím nejrozšířenějším projevem bývá vodnatá rýma spojená se svěděním nosní sliznice, což spouští kýchání. Někdy může být tato reakce provázena také svěděním očí. V případě takovýchto projevů se jedná o sennou rýmu, která je způsobena alergií na pyly ze sezónních rostlin. Nejvíce se tedy projevuje v období jara, léta, ale i podzimu a je v populaci nejrozšířenější, hovoří se dokonce o jedné pětině všech lidí.

Stejné projevy má také alergie na prach či zvířata, respektive na jejich srst a roztoče v ní. V některých případech může být však reakce ještě silnější. To se projevuje svědivou vyrážkou či ekzémy na kůži a v těch nejtěžších případech dokonce dýchacími problémy, které mohou vést až k astmatickým záchvatům.

Jak se vypořádat s alergií?

V současné době již však naštěstí není problém výše popsané příznaky alergie do jisté míry potlačit. Buď se jednoduše spouštěči reakce, tedy alergenu vyhnete, nebo příznaky utlumíte pomocí léků, takzvaných antihistaminik. Jedním z nejúčinnějších je například http://www.analergin.cz/analergin-neo/.