Hotel Skalka – ubytování, sport, relax a restaurace Benecko Krkonoše

V tomto komfortním hotelu nabízejí služby, které vás zbaví každodenního stresu, nabídnou vám vše potřebné pro skvělé zabavení a odreagování se, až po posezení v kavárně, která vám přinese vynikající relax a blahodárný užitek na tělu i na duši. A když budete odpočinutí a nabití novou energií do života, můžete si vyjít na procházku, kde vás zcela pohltí krásná příroda Krkonoš.

Malebné prostředí Krkonoš láká stále více turistů

Krkonoše někdy označované i jako Vysoké Sudety jsou nejvyšším pohořím Česka a celého masivu Sudet. Leží v severních Čechách a na jihu polské části Slezska, kde se pyšně tyčí nejvyšší hora Krkonoš Sněžka, která má 1 603 metrů nad mořem. Krkonoše tvoří přirozené rozvodí mezi Severním a Baltským mořem, pramení zde řeky Labe, Malé Labe, Úpa, Jizerka a Mumlava, ale také Kamienica a Łomniczka.  Hotel Skalka spatřil světlo světa v roce 2005 a nabízí 40 lůžek 1-4 lůžkové pokoje. Nachází se na Benecku v Krkonoších ve výšce 800 m.n.m. při jižním úbočí Žalého (1119 m.n.m.), na hranici krkonošského národního parku. Z hotelu je nádherný výhled na oblé vrchy nejvyšších partií hor, a pokud to počasí dovolí a je dobrá viditelnost, můžete se kochat pohledem na Český ráj.

Hotel Skalka nabízí letní a zimní sportovní aktivity

V létě si v okolí hotelu Skalka můžete užít cyklo a pěší turistiku, leží přímo na trase, která je napojena na horské cesty v nejvyšších partiích Krkonoš. V zimě nemusíte taky nikde šlapat daleko. Veškeré lyžařské aktivity se dějí do 100 m od hotelu.  Milujete zimní a letní sporty a máte rodinu s malými dětmi? Ideální místo pro vás, stejně jako pro turisty s vyššími nároky.  Lyžařský areál Benecko má udržované sjezdové tratě i běžecké stopy.  Dětské snowparky se snowtubingem a kotvičkovými vleky, stejně jako půjčovny lyží a lyžařské školičky jsou v úplné blízkosti hotelu. Nechybí sedačková lanovka a běžecké lyžařské kolečko, které využívají skupinky pro nenáročnou běžeckou výuku.