Přeskočit na obsah
Domů » MUŽI » Hodinky: Jak vybrat velikost a správný materiál?

Hodinky: Jak vybrat velikost a správný materiál?

Fotografie: dámské a pánské hodinky

Pokud si kupujete nové luxusní hodinky, musíte brát v potaz nejenom velikost řemínku, ale také jeho materiál. Jak ale zjistit velikost svého zápěstí a vybrat ten správný materiál? Poradíme vám.

Velikosti hodinek: Změřte si zápěstí

Zápěstí je samozřejmě určujícím faktorem pro výběr velikosti vašich hodinek. Jak nejlépe zjistit velikost vašeho zápěstí, pokud si vybíráte pánské či dámské hodinky?

  • Vezměte si krejčovský metr nebo proužek papíru.
  • Omotejte jej kolem paže tak, aby se nacházel v místě, kde obvykle nosíte pásek hodinek, což bývá zpravidla těsně pod zápěstní kostí.
  • Používáte-li proužek papíru, vezměte si pero a označte si místo, kde se jeho konec spojuje.
  • Rozbalte papír, položte jej vedle pravítka a zaznamenejte si naměřenou hodnotu.

Pokud má vaše zápěstí 14-16 cm, je velmi tenké. Zápěstí o délce 16-17 cm je štíhlé. 17-18 cm je středně silné zápěstí a nad 18 cm je zápěstí silné.

Materiál pásku hodinek

Materiál je v případě nákupu hodinek stejně důležitý jako jejich velikost. Pokud máte větší zápěstí, volte kovové řemínky. Ty vypadají silnější a těžší než třeba řemínky kožené, co se hodí spíše na drobnější ženská zápěstí, která ráda nosí luxusní dámské hodinky. Samozřejmě je to vždy otázka preferencí a stylu. Pokud hledáte luxusní pánské hodinky, budete vybírat spíše z masivních kovových řemínků.

Styl hodinek

V dnešní době je velký zájem o luxusní hodinky – jak dámské, tak pánské hodinky. Můžete si být jisti, že stylově doplní váš outfit, a u žen budou tyto hodinky dominantou, takže nebudou muset přemýšlet, jaké šperky si vybrat. Oblíbenou variantou jsou Gucci hodinky. Tato značka je totiž skvělou zárukou kvality a stylu. Hodinky Gucci jsou nadčasové, takže je klidně můžete třeba ušetřit i pro budoucí generace jako investici, protože si můžete být jisti jejich životností.

Jaký styl hodinek máte rádi vy?