Domů » SPORT » Helma na kolo je klíčovým doplňkem zodpovědných cyklistů

Helma na kolo je klíčovým doplňkem zodpovědných cyklistů

Fotografie: helma na kolo

V naší zemi aktuálně není zákonnou povinností, aby cyklisté nad osmnáct let věku nosili ochrannou přilbu. Přesto je namístě starat se o bezpečnost, zvláště tehdy, pokud sedíte v sedle bicyklu poměrně často. Každý rok totiž v Evropě dochází ke statisícům nehod, jejichž fatálním následkům by šlo předejít. Stačilo jen mít na hlavě cyklistickou přilbu, která se postará o mnohem lepší ochranu i při relativně těžkém pádu. Rozhodně nejde jen o nepodstatný doplněk, ale věc, co může dokonce i zachránit život.

Přehrají vám i oblíbenou hudbu

Technologie jdou neustále dopředu, modernizaci tedy samozřejmě neunikne ani cyklistické vybavení. Helma na kolo dokáže přehrávat hudbu, ale také zprostředkovat telefonický hovor s vašimi blízkými, jen díky jedinému stisku tlačítka – není nutné při jízdě zastavovat a cokoliv nastavovat – všechno je velmi jednoduché!

Fotografie: helma na kolo

Velkou výhodou je také LED světelná signalizace, se kterou při jízdě za šera nebo v mlze upozorníte ostatní účastníky silničního provozu na svou přítomnost. Řidiči aut vás pak už rozhodně nepřehlédnou! Bezpečnostních opatření totiž není nikdy dost a blikající helma je velmi dobře vidět i ve tmě. Světla zapnete dálkovým ovladačem umístěným na řídítkách.

Stylové řešení nejen pro mladé cyklisty

Bezpečně, ale také elegantně. Dnešní přilby na kolo umí vyhovět oběma kritériím, nabízí zajímavé barevné provedení a jsou lehké doslova jako pírko. Díky využití pokrokové technologie MIPS je ochrana hlavy ještě mnohem lepší než kdykoliv dříve, a to i při na první pohled velmi ošklivých pádech. Zadost je učiněno i módě, neboť i cyklistická helma musí pěkně vypadat a ladit s dalším vybavením. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak perfektní ventilace, která potěší hlavně v horkých letních dnech. Podívejte se sami na nejnovější nabídku na cel-tec.cz!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *