Funkčnost a design jdou ruku v ruce – pořiďte si originální a praktickou garáž!

Garáž může být součástí domu, ale také volně stojící stavbou. V obou případech je však její vybudování spojeno s řadou významných rozhodnutí. Jak vybudovat krásnou a praktickou garáž?

Auto v bezpečí

Jedním z nejvýznamnějších důvodů, proč se lidé pouštějí do stavby garáže, je prvek bezpečnosti. Vůz, který stojí v garáži, se totiž nestává tak jednoduše cílem vandalů či zlodějů a můžete se tedy vyhnout odcizení či poškození vozidla. Kromě otázky bezpečnosti je tu také prevence závad a prodloužení životnosti vozidla. Garážovaný vůz je chráněn vůči rozmarům počasí – nemusíte se tak bát, že častý déšť napomůže korozi a nehrozí vám škrabání namrzlých oken v zimě či rozpálený interiér v létě. Auto stojící v garáži je tak kdykoliv připravené k okamžitému výjezdu. Za zmínku stojí i estetické hledisko. Garáže už dávno nejsou nevzhlednými stavbami, ale mohou oživit celkový dojem z vašeho obydlí či jej ozvláštnit podařeným a originálním designem. Také na okolí domu působí lépe, když je auto „uklizeno“ v garáži, než když stojí před domem na chodníku či na příjezdové cestě k pozemku.

Normy a předpisy

Při stavbě garáže je také nutné prostudovat všechny důležité normy a předpisy, které se k dané situaci vztahují. Na co si dát pozor? V první řadě na velikost garáže a její zateplení. Pokud bude nevytápěná, musíte splnit požadavek na tepelnou ochranu stavby.

Nejmenší možná garáž je odvozená přímo od velikosti vozidla. Myslete však na to, aby se vám pohodlně vystupovalo i nastupovalo nebo popřípadě abyste byli schopní provést v garáži běžnou kontrolu vozidla.

Norma zahrnuje také požadavky na hygienu, ochranu před hlukem, výfukovými plyny a podzemních vod. Důležité je také odvětrávání a splnění podmínek ohledně požární bezpečnosti.

Garážová vrata udávají celkový vzhled

Co se týče designu, zaměřte se zejména na garážová vrata. Existuje několik variant, které si můžete pořídit. Mezi nimi jsou sekční garážová vrata, rolovací garážová vrata či dvoukřídlá garážová vrata. Jejich styl se odvíjí od vašich požadavků. Pro milovníky klasiky či minimalismu budou ideální jednobarevná vrata či vrata s dekorem dřeva. Pro odvážnější, kteří chtějí vynikat originalitou, je tady unikátní technologie digitálního tisku, která umožní mít garážová vrata s jakýmkoliv motivem.

Facebookové komentáře

Přidat komentář