Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Dokonalé dětské pokoje poskládáte jako stavebnici

Dokonalé dětské pokoje poskládáte jako stavebnici

Fotografie: dětská postel

Začala škola a možná zjišťujete, že starý dětský pokojík a jeho zařízení již neslouží dětem tak, jak by měly. Děti rostou a mění se jejich potřeby. S nástupem do školy zcela radikálně.

Dítě své klidové místo na hraní a kreslení potřebuje mnohem dříve než ve školním věku. Nejlépe od třech, nejpozději pak od čtyř let. Ne vždy jej však v pokojíku má. S nástupem do školy je změna potřebná. A nejde jen o stůl a židli. Věci musí dostat řád. Starý nábytek neodpovídá dětem ani ergonomicky. Dětské pokoje je v podstatě nutné v tomto věku vybudovat nanovo, jestliže jsme se do toho chytře a prozíravě nepustili dříve, tedy u předškoláka.

Pořiďte do pokojíku praktické skříně

Šatní skříň je jen jedním z kusů, které dítě potřebuje. Nezapomeňte na knihovnu. Děti je nutné vést od brzkých let ke vztahu ke knihám a ke čtení. Ani v dnešní online době to rozhodně není žádný přežitek. Chcete, aby vaše dítě četlo? Inspirujte se montessori pedagogikou a knihy dítěti vystavte. Stačí je opřít do polic, aby byly viditelnější. Nemusíte kupovat žádný předražený speciální nábytek. Obálka však dítě vždy přitáhne více než pouhý hřbet knížky v řadě dalších.

Připravte dítěti skříně, poličky a zásuvky na jeho hobby. Mělo by mít možnost vystavit si své výtvory. Ať již jde o seskládané hračky z Lega, nebo třeba výtvory z keramického kroužku. Do zásuvek se dají odkládat obrázky, které již nevystavujeme na zdi či na nástěnce. Myslete na místo pro deskové hry. Ty je ideální ukládat naležato. Méně se ničí. Jsou to právě deskové hry, které dovedou děti pořád ještě odlákat od počítačů i mobilních telefonů a posadí je s kamarády za jeden stůl.

Myslete na kvalitní spánek dětí

Aby děti byly fit a připraveny do školy, potřebují se kvalitně vyspat. Ve věku kolem 6 let potřebují dětské postele ve standardní délce. Hodí se postele s odkládacími prostory. Pokud nepreferujete z důvodu většího počtu dětí v jednom pokojíku a kvůli prostoru palandu, výbornou volbou je dětská dřevěná postel Anička. Koupíte ji v e-shopu Skluzavky.cz.