Dárek pro pořádného chlapa? Co takhle výkonná elektrokoloběžka?

Elektrokoloběžky jsou trendem posledních let jako prostředek elektromobility do města. Ani se není čemu divit. Jsou rychlé, skladné a snadno se ovládají. A na základě jakých parametrů zvolit tu pravou?

Elektrokoloběžka, neboli elektrická koloběžka je koloběžka ovládaná elektrickým motorem. Její ovládání je možno přirovnat k řízení motocyklu. Je snadné, v mnoha případech až intuitivní. To však neznamená, že si jízdu na elektrokoloběžce nebudete muset dobře osvojit. Budete! I na elektrokoloběžkách dochází ke kolizím, kterých je třeba se vyvarovat. Ještě před tím si ji však musíte pořídit.

Vybíráme elektrokoloběžku

Při výběru elektrokoloběžky se zaměřte na čtyři hlavní parametry, jimiž jsou materiál, z něhož je elektrokoloběžka vyrobena, a její výkon, tedy maximální rychlost, jíž dosáhne. V potaz však vezměte i kapacitu baterie a s ní související terén, v němž budete jezdit.

Skládací, nebo se sedátkem?

Co se materiálu týče, elektrokoloběžky se nejčastěji vyrábějí z duralu, hliníku a oceli. Toužíte-li po lehké elektrokoloběžce, zvolte duralovou. Pokud elektrokoloběžku budete často přenášet, doporučujeme elektrokoloběžku skládací. Chcete-li si jízdu maximálně užít nebo si při jízdě odpočinout, neměla by vaší pozornosti uniknout elektrická koloběžka se sedátkem.

Zaměřeno na výkon

Dalším parametrem pří výběru by měl být výkon koloběžky. Pro častější jízdy doporučujeme modely s vyšším výkonem i kapacitou baterie. Pokud hledáte dlouhý dojezd a nevážíte zrovna 70 kg, zvolte jednu z nejsilnějších elektrokoloběžek na trhu, Bluetouch BT800. Bez problémů uveze až 120 kg živé váhy (i v členitějším terénu), nabitá baterie ujede i 60 km a dosáhne rychlosti až 50 km za hodinu. A nakoupíte-li přímo u výrobce, dostanete odpružené sedátko zcela zdarma.