Přeskočit na obsah
Domů » MUŽI » Jak vybrat elektrické autíčko pro děti?

Jak vybrat elektrické autíčko pro děti?

Elektrická autíčka, která aspirují na titul hit letošních Vánoc, se mezi dětmi těší velké oblibě. Milují je holčičky i chlapečci. Jak by také ne. Vždyť v podstatě řídí zmenšeninu skutečného automobilu.

Na pohled jsou dětská elektrická autíčka naprosto dokonalá, jsou totiž perfektní maketou skutečného automobilu. Na trhu ale najdete i dětské elektrické čtyřkolky, buginy, motorky a traktory. Na základě jakých parametrů pro dítě vybrat to pravé?

Autíčko, čtyřkolka, motorka, nebo bugina?

Co se typu elektrického vozítka týče, zde záleží na zálibách vašeho dítka. Holčičku zřejmě nepotěšíte traktorem ani motorkou, ale spíše růžovým Land Rapid Racerem. A obráceně. I když nejprodávanější dětská elektrická čtyřkolka, kterou je červená X – Max 607 s pohonem na čtyři kola, je velmi oblíbená i mezi holčičkami.

Zaměřeno na výkon

Výkon, počet motorů a kapacita baterie. To jsou v podstatě hlavní parametry, jimž byste se při výběru elektrického autíčka pro děti měli řídit. Výkon vozítka udávaný ve wattech (W) volte především s přihlédnutím k typu terénu, na němž váš potomek s autíčkem bude jezdit. Čím bude náročnější, tím spíše je vhodné poohlédnout se po autíčku s vyšším výkonem. Ten navíc prodlužuje životnost motorů, a tudíž i samotného autíčka, které tak bude dítko vozit delší dobu.

Kapacita baterie

Velmi důležitým parametrem je také kapacita baterie udávaná v ampérhodinách (Ah). Ta zase určuje, jak dlouho autíčko bude jezdit na jedno nabití. Jak s výkonem, tak i kapacitou baterie se samozřejmě navyšuje cena autíčka.

Jakou značku?

Na trhu najdete elektrická autíčka, která jsou zmenšeninou vozidel všech renomovaných značek, jako jsou Audi, Land Rover, Mercedes či BMW dosahující rychlosti až 15 km za hodinu (autíčka pro větší děti). Autíčka bývají jednomístná i dvojmístná, osobní i terénní s pohonem na všechna čtyři kola. Pro dítě zkrátka ideální dárek, nemyslíte?