Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Rekuperace zajistí v interiéru neustále čerstvý vzduch i bez otevírání oken

Rekuperace zajistí v interiéru neustále čerstvý vzduch i bez otevírání oken

Fotografie: rekuperace vzduchu

Rekuperace vzduchu je v posledních letech velice skloňovaným tématem, ostatně není se čemu divit, protože dokáže výrazně snížit spotřebu energie během topné sezóny v zimním období. Ve své podstatě se jedná o energeticky účinné větrání, které zajišťuje neustále čerstvý vzduch v interiéru, aniž by docházelo k otevírání oken.

Rekuperace je metoda přenosu tepelné energie z proudu odpadního vzduchu do proudu přiváděného vzduchu. Zpětné získávání tepla se používá jen v případě, že existuje patrný rozdíl teplot mezi odváděným a přiváděným vzduchem.

Jak celý systém rekuperace funguje?

Vlastně na tom není nic až tak těžkého k pochopení. Rekuperační jednotky mají výměníky tepla neboli rekuperátory, a tím pádem jsou schopny předat čerstvému vzduchu až 90 % tepla.

Rekuperace do bytu je složitý organismus, který vyžaduje vysoce organizované řízení. Rekuperační jednotka má dva ventilátory různých typů, rekuperátor s výměníkem tepla pro ohřívání přiváděného čerstvého vzduchu, a ještě i vzduchový filtr ke kontrole a čištění venkovního vzduchu i úpravě odváděného vzduchu.

Vedle klasických součástí obsahuje velké množství drobných prvků, jako jsou čidla, automatizační systém pro řízení a ochranu dat a podobně.

Závěrem je nezbytné zmínit, že použití rekuperace vzduchu umožňuje využívat energii odváděného vzduchu, přičemž tento proces snižuje náklady na energie vynakládané na vytápění nemovitosti. Zpětné využití tepla je moderní technologie, jak se dají ušetřit nemalé peníze.

Jestliže hledáte společnost specializující se na danou oblast, nadchne vás portfolio 4heat s.r.o. Společnost totiž prodává kvalitní rekuperační jednotky od renomované značky Aldes, která má na trhu velice významné postavení. V případě, že si s výběrem nevíte rady, odborníci jsou ochotni vám se vším poradit.