Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » Co vše sledovat při výběru svačinového boxu? Vybavte školáka taktéž stylovou rouškou

Co vše sledovat při výběru svačinového boxu? Vybavte školáka taktéž stylovou rouškou

Svačinový box

Škola se nám již rozjela v plném proudu a děti konečně nesedí doma u počítače, nýbrž ve školních lavicích. Aby nám však hlady neutíkaly zpátky domů, by bylo velice vhodné jim přibalit nějakou tu svačinu s sebou. Nedoporučuje se ji nicméně dávat do mikrotenového sáčku, všichni nejspíše víme, jak to může dopadat.

Svačinové boxy

Box na svačinu je každodenní součástí života, dvojnásob to platí v případě studentských let. Z hlediska materiálu rozlišujeme boxy skleněné, hliníkové a samozřejmě stále nejpoužívanější plastové, u kterých je důležité, aby neobsahovaly tzv. BPA – Bisfenoly a Ftaláty. Dále vlastnosti hrají velmi důležitou roli při výběru. První z nich je vodotěsnost, která pomáhá předcházet tomu, čeho se často obáváme – úniku obsahu svačiny batohu.

Stravujete-li se často například zeleninou či ovocem, pak určitě oceníte i možnost vnitřního uspořádání, kdy je box rozdělen do několika komor. Nehrozí tedy smíchání jednotlivých složek jídla v jeden celek. Vhodné je také zjistit, jak daný box snáší mikrovlnou troubu, myčku na nádobí či mrazničku, ne vždy totiž stihneme celou porci zkonzumovat. V neposlední řadě nesmíme opomenout také samotný design, neboť zejména žáci nižších ročníků základních škol mohou preferovat určitý box s jejich oblíbeným dětským motivem. Věřte, že to váš malý strávník rozhodně ocení.

Když už rouška, tak stylová

I přes to, že nosit roušku nemusí být zrovna radostnou záležitostí, lze si její nošení alespoň trošku zpříjemnit nějakým chytlavým designem a motivem. Pomůžete tím také předejít tomu, že nebudou svévolně vyhazovány na veřejných místech mimo prostor k tomu určených.

Může se to zdát až ku podivu, ale i svačinový box může vašemu dítěti zpříjemnit den ve škole. To samé platí v případě antibakteriální roušky. Děti prostě mají rády různé školní vychytávky s chytlavými obrázky a potisky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *