Chcete začít s podnikáním, ale děsí vás úřady? Potom pro vás máme řešení

Ekonomická krize už dávno pominula, a proto se spousta lidí rozhoduje vstoupit do podnikatelského světa, neboť současný trh má opravdu neomezené možnosti. Obrovskou překážkou pro některé potenciální byznysmeny je samotné založení společnosti, které je poměrně časově náročné. Určitě vás však potěší, že i s tímto nešvarem se dá toho spoustu dělat. V následujících řádcích si prozradíme, jak probíhá založení společnosti s ručením omezením a jak se vyhnout úřadům.

Pokud se rozhodnete pro založení s.r.o., musíte projít zdlouhavým a unavujícím procesem. Budete chodit od úřadu k úřadu, ba dokonce se na některém ocitnete několikrát, protože ani úřednice nejsou neomylné a občas se nějaká chybička vloudí.

Jak probíhá založení s.r.o.?

V podstatě by se dal proces shrnout do pěti hlavních bodů. V první řadě se uzavře společenská smlouva formou notářského zápisu, následně se složí základní kapitál, který však může být pouhou korunou, a potom dostanete živnostenské oprávnění na vykonávání dané činnosti. Jakmile jsou všechny tyto náležitosti splněny, dojde k zápisu společnosti do obchodního rejstříku a k její registraci u finančního úřadu.

Když se vám nechce běhat na úřady

Jestliže chcete věnovat svůj čas spíše přípravě se na podnikání, doporučujeme práci svěřit do rukou odborníků, kteří se zakládáním firem zabývají už dlouhá léta. Spoustu času vám ušetří služba založenífirmyonline.cz, která má na své webové stránce speciální formulář. Provede vás jednotlivými kroky založení a vygeneruje patřičné dokumenty, jež jsou při zakládání společnosti žádoucí. Potom stačí získané podklady ověřit a odeslat. Jednoduché jako facka.

A nakonec vám už nic nebude bránit v tom, abyste začali vydělávat sami na sebe a zrealizovali své sny. I zdánlivě bláznivý nápad dokáže vydělat miliony.

Facebookové komentáře

Přidat komentář