Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Bojí se vaše dítko tmy? Vyzkoušejte noční světlo

Bojí se vaše dítko tmy? Vyzkoušejte noční světlo

Fotografie: noční světlo

Strach ze tmy není u dětí vůbec ničím neobvyklým. Jestliže však váš potomek po večerech pláče a odmítá zůstávat v pokojíčku o samotě, když má spát, vzniká problém. Naštěstí se dá situace poměrně lehce řešit pomocí nočních světýlek.

Snazší orientace po pokoji

Děti mívají nejčastěji strach z toho, že na ně v neproniknutelné tmě číhá něco zlého, jako jsou například různé příšery a bubáci. Dospělý člověk si uvědomuje, jak moc je tento strach absurdní, avšak pro malé dítě může být tahle večerní samota až traumatizujícím zážitkem. Z toho důvodu je velice důležité, aby mu rodič zajistil maximální komfort a vytvořil také prostředí, v němž se přestane čehokoliv bát.

Když zakoupíte noční světýlko a na večer jej zapojíte do zásuvky, rázem zmizí všechny děsivé stíny. Tento typ osvětlení bývá navržen tak, aby vydával měkké světlo, které nijak nebrání usínání a nenarušuje kvalitu spánku. Současně však poskytuje dostatek světla pro snadnou orientaci po celém pokojíčku. Díky tomu se může před usnutím dítko kdykoliv podívat do každého koutku, kde by se mohla ukrývat příšera. Lepší viditelnost v noci je výhodou i pro rodiče, protože mohou potomka snáze kontrolovat.

Světýlko musí být kvalitní

Jestliže vás myšlenka pořídit dítku do pokojíku takové noční světýlko nadchla, buďte při nakupování opatrní. Vždy si raději trochu připlaťte, než abyste koupili nekvalitní kousek, co vydává nevhodné světlo narušující spánek. Ideální jsou LED světla, která mají navíc nízkou spotřebu, tudíž za jejich provoz ani moc neutratíte.

Taková noční světla najdete třeba na e-shopu Litho.cz. Jedná se o kousky se speciálním pohybovým senzorem, díky němuž je ani nemusíte vytahovat ze zásuvky. Světla mají jednoduchý nenápadný design, avšak po jejich rozsvícení odkryjí zajímavý obrazec, jehož motiv si můžete zvolit vy sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *