Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Bazén je vždy dobrou investicí. Zvláště, když má protiproud

Bazén je vždy dobrou investicí. Zvláště, když má protiproud

Osvěžit se v parném létě lze mnoha způsoby, ovšem nejefektivnější je prostě skočit někam do vody. Kdo má poblíž použitelný rybník, případně přehradu, ten má vyhráno. Zbytek se však musí spolehnout na veřejná koupaliště, která ovšem hlavně během veder praskají ve švech.

Kdo chce mít během plavání soukromí a má vhodný pozemek, měl by si dopřát vlastní bazén. Nemusí se jednat o nic extra drahého, nicméně je pravda, že cenově náročnější modely toho přeci jen nabídnou o mnoho více.

Levné varianty nejsou vhodné k plavání

Menší nadzemní bazén je možné koupit už za pár tisíc a není potřeba čekat na nějaké extra slevy. Jsou ideální ke zchlazení a relaxaci ve vodě, na druhou stranu se v nich nedá příliš dobře plavat.

Většinou se totiž jedná o docela malé vodní plochy, ve kterých dospělý jedinec zvládne udělat sotva dva tři tempa a už se musí vracet na druhou stranu. Pro plavání jsou vhodnější buďto mnohem větší zapuštěné verze, nebo sice malé bazény, ovšem vybavené protiproudem.

Dobrý na kondici i hubnutí

Bazény s protiproudem jsou poslední dobou velmi poptávané. Hlavně zájemci nemající dostatečně rozlehlou zahradu pro vybudování velké vodní plochy protiproud do bazénu jistě rádi využijí.

Jedná se o zařízení, které generuje za pomocí čerpadla vodní proud, jenž vytváří odpor, který musí plavec překonat. Díky tomu není potřeba mít velký bazén. Člověk si dostatečně zaplave i v malém krcálku.

Je docela snadné si tímto způsobem zlepšit kondici a také zhubnout. Je všeobecně známo, že plavání je jeden z nejzdravějších pohybů vůbec. Člověk má totiž během něj tělo neustále ve správné poloze.

Bazény se běžně prodávají už s protiproudem, ale je možné ho také dodatečně nainstalovat. Obojí můžete pořídit u osvědčeného výrobce bazénů Rentmil, který vyrábí bazény již od roku 2002. Více se o jejich nabídce dozvíte na internetových stránkách www.rentmil.cz.