Domů » CESTOVÁNÍ » Airbnb – přelom ve světě ubytování

Airbnb – přelom ve světě ubytování

Airbnb se za krátký čas stal respektovaným hráčem na trhu rezervace ubytování. Ohromnou popularitu zaznamenal zejména mezi mladými lidmi. Jak vlastně Airbnb funguje? Mezi klasickým hotelovým rezervačním systémem a tímto portálem je velký rozdíl. Rezervační systémy nabízejí pobyt v hotelích, penzionech, apartmánech. Na Airbnb najdete nabídky od běžných lidí, kteří si zde mohou přivydělat pronájmem svých přebytečných prostor. Máte v bytě volný pokoj? Právě na tomto systému je postaven Airbnb.

Jak se ubytovat přes Airbnb?

Je logické, že více lidí ubytování shání, než nabízí. Celý proces rezervace je velmi jednoduchý a vybrat si můžete z množství nabídek. Pokud jde o velká města je výběr trochu složitější, neboť se zde nacházejí tisíce různých pronajímatelů pokojů a dalších ubytovacích zařízení. Naštěstí si je můžete filtrovat přes různá kritéria. Po nalezení vhodné nabídky ji stačí už jen „book“. Rezervace je snadná, rychlá a intuitivní. Po dokončení má pronajímatel 24 hodin na potvrzení rezervace.

Nezapomeňte si přečíst recenze

Podobně jako u klasických rezervačních systémů, i zde se nacházejí hodnocení poskytovatelů ubytování. Právě ty často hrají největší roli. Málokdo by se ubytoval u člověka, který má na stránkách vysloveně špatné hodnocení od předešlých návštěvníků. Díky hostiteli může být váš zážitek z pobytu a poznávání města úplně jiný, než když zvolíte klasické ubytování v hotelu.

Jak si mohu přes tuto stránku vydělat?

Nemáte žádný volný pokoj k pronájmu? Nevadí! Airbnb nabízí další možnosti, jak si můžete „vydělat“. Po zaregistrování na stránce (odkaz je dole na hlavní straně webu) získáte tzv. affiliate odkaz. Pokud se přes něj zaregistruje Váš známý a někde se ubytuje, získáte kredit ve výši 25 $. Pokud Váš známý poskytne svůj prostor k pronájmu, dostanete 75 $. Kredit můžete následně utratit na rezervaci ubytování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *