Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » 5 způsobů, jak řešit problémy s neplodností

5 způsobů, jak řešit problémy s neplodností

Pokoušíte se o potomka a nedaří se vám? Možná máte pocit, že jste zkusili všechno, ale bez úspěchu. Zkuste trochu zpomalit, zbavit se stresu a vyzkoušejte přírodní i alternativní způsoby, kterými můžete účinně bojovat proti neplodnosti.

1) Bylinkové opojení

Určitě víte, že když vás například bolí břicho, dříve než po tabletách sáhnete po bylinkovém čaji, ať už je to mátový nebo heřmánkový čaj. Na klidné spaní pomáhá meduňkový čaj a nervy dokáže zklidnit třezalka. Bylinky a čaje pomáhají však i s léčbou neplodnosti. Pro úpravu cyklu, méně bolestivou menstruaci a snadnější otěhotnění použijte kontryhelový čaj. Dopřejte si jeden šálek denně a budete překvapeni jeho účinky.

2) Cesta sebelásky

Pokud se vám nedaří otěhotnět, problém nemusí být jen fyzický, ale také psychický. Možná jste stále ve stresu, možná si berete víc práce než zvládnete a pracovní povinnosti a domácí starosti vám nedovolují uvolnit se. Zkuste jít cestou sebelásky, rozmazlit se s partnerem erotickou masáží, dopřát si odpočinek ve wellness nebo vyzkoušet tantrickou masáž, která vás naučí milovat své tělo, a to přesně takové, jaké je.

3) Vhodná aromaterapie

Skvělým způsobem, jak podpořit svou plodnost, je také aromaterapie. Vonné esenciální oleje můžete použít ke zmíněné masáži a místo parfému natřít například na zápěstí. Pokud máte problémy s nepravidelnou menstruací, zkuste své břicho i podbřišek pravidelně natírat drnkem, tato bylinka se i při hormonální léčbě stane vašim velkým pomocníkem.

4) Masáž jako lék

Poznávejte své tělo a zjistěte vše o tom, jak funguje. Měli byste vědět, jaký dotek se vám líbí a co je pro vás příjemné. K tomu vám pomůže zmíněná tantrická masáž, ale i klasická relaxační masáž. Nechte pomocí doteku probudit všechny své smysly a zkuste víc vnímat své tělo jako chrám. Jen tak dáte prostor těhotenství a prožijete jej naplno.

5) Změňte životní styl

Zkuste zapracovat i na svém životním stylu. Zařaďte zelené potraviny, kam patří například špenát, listový salát, salátová okurka a cuketa. Přidejte víc pohybu a dopřejte si alespoň třicetiminutovou procházku denně. Pokud máte problém s nadváhou, věřte, že právě to může být příčinou, proč se vám nedaří otěhotnět.

Vyzkoušejte tyto způsoby, jak léčit neplodnost a dejte si čas. Nespěchejte na sebe a věřte, že někdy se opravdu může stát, že se přestanete úzkostlivě snažit a příroda si najde cestu, jak zrodit nový život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *