5 tipů na lešení, jež se vám bude při stavbě rodinného domu hodit

Uvažujete o tom, že se pustíte do stavby nového objektu? Pokud máte dost odvahy, finančních prostředků a odhodlání, můžete začít! Ušetřit hodně peněz můžete především tak, že si některé činnosti obstaráte svépomocí, případně si vyhledáte menší firmy, jež se o ně postarají. Velmi důležité je zejména pořízení toho správného lešení. Ač se to totiž mnohdy nezdá, i stavba bungalovu si jeho přítomnost vyžaduje. Podívejme se tedy, jaké druhy lešení se nejčastěji při stavbě či rekonstrukci budovy používají. Máme pro vás celkem 5 tipů na 5 druhů lešení a také doporučíme i firmu, u níž si ho budete moci zakoupit nebo pronajmout.

1. Fasádní lešení

Jakousi klasiku představuje zejména fasádní lešení. Bez realizace zateplení a následného nahození finální fasády se neobejdete. Při výběru tohoto lešení dbejte hlavně na jednoduchost sestavení celé konstrukce. Jednotlivé kusy by měly být kompaktní a minimálně těžké. Sestavit z komponentů kompletní lešení bude rychlou a nenamáhavou činností.

2. Stěnové bednění

Výbornou volbou je také stěnové bednění. To nejmodernější se podílí na vzniku betonových stěn či příček, které budou maximálně hladké a kvalitní. Minimální hmotnost dílců spolehlivého bednění zajistí to, že se poskládá jednoduše ručně bez nějaké drahé velké manipulační techniky.

3. Hliníkové věže

Pro určité činnosti není zapotřebí skládat kompletní konstrukci lešení okolo celého objektu. Optimální je v tomto případě pronájem lešení jednoduchého charakteru. To představují hliníkové věže. Za chvíli se postaví a vy se dostanete přesně na místo, kde potřebujete pracovat.

4. Přechodové lávky

Při větších výkopech se potřebujete dostat z jedné strany na druhou. Za tímto účelem se náramně hodí přechodové lávky. Jsou skladné, lehké a jednoduše je dostanete na místo určení.

5. Mobilní oplocení

Nezapomeňte ani na mobilní oplocení. Hodí se hlavně pro stavbu a rekonstrukci v rušném prostředí. Slouží samozřejmě pro ochranu kolemjdoucích a lidí, jež nemají na stavbě co dělat. A kde si mobilní oplocení a další lešení pořídit? Pronájem a prodej lešení řeší společnost SCASERV a.s. Vybrat si z její pestré nabídky už nebude problém.

Facebookové komentáře

Přidat komentář