4 důvody proč užívat kolagen

Kolagen se poměrně často podceňuje, přitom jde o velmi důležitou složku, jež přispívá k udržení životně důležitých procesů v organismu. Kolagenu se rovněž přezdívá stroj času, protože vás dokáže vrátit o několik let. Nejenže se budete cítit lépe, ale i vypadat lépe. Jde to dokonce bez bolestivých zásahů a injekcí, které mnohdy podstupuje řada žen.

Kolagen je právem považován za elixír mládí, protože redukuje výskyt vrásek, zlepšuje celkový stav pokožky, léčí lupénku a ekzémy, zajišťuje rychlejší hojení ran, podílí se na regeneraci nehtů a vlasů, léčí a předchází křečovým žilám, je výtečnou prevencí pro klouby, podporuje metabolismus tuků a díky němu fungují i svaly. To je poměrně slušný výčet na tak krátký název – kolagen.

Kolagen pro krásnou pokožku

Kolagen na vrásky a pleť je bezesporu učiněným balzámem, ovšem jeho využití je mnohem všestrannější. Pravdou je, že jeho nedostatek způsobuje povadlou kůži a hluboké vrásky. Naopak jeho přítomnost výskyt vrásek snižuje a celkově se zlepší elasticita pokožky. Ovšem stejně tak blahodárně působí na svalovou tkáň, zlepšuje zdraví kloubů a příznivě ovlivňuje vlasové folikuly.

Kolagen při cvičení

Kolagen dokáže stimulovat nárůst šlach při posilování/cvičení. To znamená, že jeho dostatek ve vašem těle výrazně pomůže s budováním svalstva, přičemž chrání namáhané klouby. Kolagen se vřele doporučuje fotbalistům a jiným sportovcům, protože pečuje o šlachy. Mimo jiné je i výtečnou prevencí. A uznejte sami, že je lépe zaměřit se na prevenci, než pak řešit napáchané škody a trápit se bolestí.

Urychluje hojení

Dalším důvodem, proč si zajistit v těle dostatek kolagenu je fakt, že napomáhá hojení ran a jizev. Ať už po operaci či úraze. Poškození kůže a její následná regenerace vyžaduje vyšší příjem kolagenu.

Zlepšuje trávení

To, co by vás možná nenapadlo je, že zlepšuje trávení. Uvažovali jste někdy nad tím, proč se v minulosti podával horký vývar k obědu jako první? Díky vývaru se do těla dostal kolagen a mimo jiné polévka příjemně ohřála žaludek. Kolagen má totiž i nesmírnou schopnost léčit trávicí trakt a zklidnit jej.

  • Krásná pokožka
  • Pevné svaly
  • Rychlejší hojení
  • Lepší trávení