Domů » FINANCE » 3 tipy pro správný výběr podnikatelského úvěru

3 tipy pro správný výběr podnikatelského úvěru

Chtěli byste nastartovat svou podnikatelskou kariéru, máte byznys plán a chybí vám finanční prostředky? Pak vám zbývá jediná alternativa, a to úvěr od nějaké bankovní či nebankovní společnosti. Na banky se v tomto ohledu příliš sázet nedá, jelikož poskytují finanční prostředky většinou jen za velmi náročných podmínek. U nebankovních společností je přece jenom situace poněkud benevolentnější. Jak a kde tedy vybrat ten správný úvěr? My se v následujících řádcích podíváme na 3 základní tipy, jež by vám měly pomoct. Samozřejmě konkrétní půjčku i doporučíme.

1. Jaké jsou podmínky pro poskytnutí?

První a zřejmě nejdůležitější kritérium. Vždyť hned na počátku musíte vědět, jestli vám skutečně půjčí, nebo nikoliv. Poskytovatel po vás bude chtít nějakým způsobem dokázat vaši bonitu. Mezi tradiční podmínky patří pochopitelně zástava většinou nemovitého majetku. Důležitá je pro mnohé společnosti i délka fungování vaší firmy. Pokud jste úplně na počátku, můžete mít problém. Stejně tak budou chtít znát váš reálný či potenciální obrat a některé jiné detaily týkající se vašeho byznysu.

2. Kolik přeplatíte?

Víte, že na půjčku dosáhnete? Fajn, zčásti máte vyhráno. Určitě si ale precizně prozkoumejte, jak to bude vypadat s celkovou částkou, již musíte následně vrátit poskytovateli. Spočítat si ji lze jednoduše. Sečtete si podle stanoveného splátkového kalendáře veškeré částky a odečítáte od jejich součtu sumu, kterou vám půjčí. Rozdíl je fakticky reálným přeplatkem. Čím je nižší, tím logicky lépe.

3. Je vše zcela transparentní?

Něčemu nerozumíte? Máte ohledně potenciální půjčky nějaké nesrovnalosti? Pak se raději pečlivě doptejte a až poté případně podepište úvěrovou smlouvu. Musíte mít jasno nejen ve splátkách, ale také případných penalizacích, odloženích splátek a dalších důležitých záležitostech.

Vsaďte na osvědčenou půjčku

Určitě se podívejte i na reference poskytovatelů půjček. Naším tipem jsou podnikatelské úvěru u společnosti Ferratum. Její rychlá půjčka nabízí až 1,3 milionu korun. Splácet ji lze až 18 měsíců. Vyřízeno bude všechno do pouhých 5 minut bez jakéhokoli zbytečného papírování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *