3 tipy na měřidla, bez nichž se neobejde ani vaše dílna

Už se vám někdy stalo, že jste přišli do vaší garáže či dílny, chtěli něco změřit a neměli čím? Určitě ano a v daném momentu jste se nejspíše cítili bezradní. Měřidla zkrátka potřebujete jak v obyčejné dílně, jež je součástí domácnosti, tak především v profesionálním provozu. Tam už by měla být ta nejlepší, která jsou schopna zjistit jakékoli rozměry rychle, efektivně a především s maximální možnou přesností. Jestliže si takovýto provoz zařizujete, rozhodně je budete potřebovat. Pokud nevíte, jaká měřidla jsou ta nejdůležitější, přečtěte si naše následující 3 tipy.

Posuvná měřítka, hloubkoměry a dutinoměry

Jsou to právě posuvná měřítka, jež tvoří nedílnou součást výbavy každého kutila. Vybírat si lze jak klasická, tak digitální. Pro mnohé provozy se vyplatí volit i modely extra dlouhé. Hlavní předností těchto měrek je maximální přesnost, které se standardním pravítkem nedosáhnete. Hodit se budou také hloubkoměry. Díry, drážky a mnohá další místa s nimi změříte bez problémů a přesně. To samé platí o dutinoměrech majících zápichy. Zkrátka všechny si ve vaší firmě najdou využití.

Rýsovací pravítka, šablony a jehly

Mezi jakási tradiční měřidla se řadí pravítka. Stoprocentně si vzpomenete na školní lavice, v nichž jste v rámci geometrie také mnohá používali. V profi dílně je ovšem zapotřebí poněkud důmyslněji řešených pravítek, šablon i jehel. Všechny nástroje jsou vyrobeny z pevné oceli a zajistí naprostou přesnost měření. U jehel si můžete být jistí ostrými hroty, díky nimž si zaznačíte vše, co chcete.

Kalibry v několika podobách

Neméně důležité jsou v každém provozu kalibry. Jedná se o specifické měrky, jež okamžitě zjistí, jestli je daný výrobek opravdu kvalitní, anebo se jedná o zmetek. Mezi kalibry patří třeba kroužky, trny či válečky.

Ať už potřebujete jakákoli měřidla, podívejte se na www.nastroje.cz a vyberte si přesně podle vašich představ. Vše mají skladem, zboží dodají do několika hodin a samozřejmostí je i jeho kalibrace.