3 důvody, proč se vyplatí mít doma šicí stroj

Každá moderní žena má doma šicí stroj. Dnes se dá pořídit docela levně, v základu již za necelé tři tisíce korun. Není divu, že vzhledem k relativně nízké pořizovací ceně jeho obliba stále stoupá a šicí stroje se čím dál více prodávají. Nejčastěji zaujme nabídka šicích pomocníků maminky na mateřské dovolené nebo praktické hospodyňky, které si chtějí oblečení upravit podle sebe.

Stoupá obliba domácích ručních prací?

Na první pohled se může zdát, že se ženská část populace opět navrací k ruční práci. Ale nemusí tomu tak být, důvodů pro pořízení šicího stroje je mnoho. Nejčastěji si jej dámy pořizují na jednoduché úpravy oblečení, tedy na opravy, zkrácení délky kalhot či zúžení v pase. Ne vždy je totiž po ruce šikovná švadlena, která by zakázku přijala a vyřídila v co nejkratším čase, nebo se naopak ženy chtějí spolehnout samy na sebe a provést úpravy podle svých vlastních představ. Kromě oblečení se domácí šicí stroje skvěle hodí na úpravu či ušití bytových textilií. Oblíbené jsou vlastní závěsy z vybrané látky, originální povlaky na polštáře, nebo dokonce vlastnoručně ušité ložní povlečení. Budete tak mít jistotu, že stejný kus textilu neuvidíte v jiné domácnosti. Ze značek jsou populární stroje Singer, Janome, Veronica a Brother. Japonská společnost Brother zvítězila ve výsledcích D-Testu a nabízí modely pro začátečníky i pro pokročilé švadlenky.

Rozjeďte podnikání s šicím strojem

Posledním důvodem pro pořízení nového šicího stroje může být rozjezd vlastního podnikání. Staré modely už pro větší objem zakázek na ušití nemusí stačit. Leckdy je zapotřebí pořídit i další vybavení, např. overlocky a coverlocky, což jsou speciální šicí stroje pro začištění švů. Overlocky zvládnou sešít, stříhat a začistit různé materiály, coverlocky zakončují okraje látky zespodu krycím prádlovým stehem. Dřina a úsilí se však vyplatí, naučit se pracovat s šicím strojem není nic těžkého a na internetu jsou švadlenky velice žádané. Nejčastěji šijí ložní povlečení pro dospělé i pro děti, oblečení pro celou rodinu, populární jsou i šité věci na maminko, hračky pro děti z textilu nebo přešití starého kočárku novou látkou.