Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » Značkové kabelky jsou zárukou kvality

Značkové kabelky jsou zárukou kvality

Fotografie: dámské kabelky

Dámská kabelka je jednou z nejdůležitějších částí outfitu. I ten na pohled nenápadný dokáže povznést na novou úroveň, dát mu náboj, punc luxusu a elegance. Jakou ale zvolit?

Těžko byste hledali univerzálnější doplněk, než jakým je dámská kabelka. Dámská móda se bez nich v podstatě neobejde. Nosí se k oblečení sportovnímu i elegantnímu. K šatům, kalhotám, sukním i šortkám. Ne ke každému se však hodí každý model.

Kabelka versus outfit

Jinou kabelku je třeba zvolit do společnosti, jinou do práce a jinou na procházku do města. Do práce si zřejmě vezmete klasickou business, neboli manažerskou kabelku. Na procházku do města, při níž si vystačíte s peněženkou, mobilem a klíči, bude ideální tzv. crossbody kabelka. Vybírat však můžete také v kategorii sportovních kabelek. A součástí večerních rób určených na plesy a do divadel jsou malé kabelky, tzv. psaníčka.

Kabelka a obuv

Není tomu tak dávno, co se říkalo, že barva kabelky by měla být totožná s barvou obuvi. To už ale dávno neplatí. Dnes jsou v kurzu naopak kontrasty. K bílým botám si klidě vezměte černou obálku. A obráceně. Barva kabelky ale může být totožná s barvou jiných doplňků, jakými jsou například opasky.

Kabelka a typ postavy

Málokdo ví, že kabelku je vhodné vybírat také s přihlédnutím k typu postavy. Dámy s větším poprsím by například před kabelkami do podpaží měly upřednostňovat kabelky přes rameno. Pro ženy malého vzrůstu jsou ideální kabelky střední velikosti s krátkým popruhem. Vysokým ženám sluší naopak kabelky s popruhy dlouhými.

Investujte do značkové kabelky

Chcete-li, aby vám kabelka dobře a dlouho sloužila, neměli byste na ní šetřit. Jedině kabelka vyrobená z kvalitních materiálů vám vydrží. Pro takové kabelky se nechodí do tržnice. Sázkou na jistotu v tomto ohledu jsou značkové kabelky (Calvin Klein, Dolce&Gabbana, Michael Kors), Zkombinujete-li se značkovým oblečením, nebude vám co vytknout.