Domů » ŽENY » ZDRAVÍ » Získejte energii pomocí MCT oleje

Získejte energii pomocí MCT oleje

MCT OIL

Vzhledem k tomu, kolik lidí se dnes špatně stravuje, není ani divu, že poptávka po různých doplňcích stravy, které mají za úkol nahradit nedostatek vitamínů a minerálů, je tak obrovská.

A to i mezi mladými lidmi a dokonce sportovci. Přitom často stačí jen zdravě jíst a používat kvalitní suroviny, třeba i ve formě olejů.

Zdravý olej

Oleje nejsou v současné době ve společnosti vnímány zrovna pozitivně, jelikož často nebývají nejzdravější. Nicméně, to se jedná o klasické stolní oleje, jež se používají prakticky ke všemu. Jejich kvalita za moc nestojí, ale jsou cenově nejdostupnější.

Nutričně daleko zajímavější jsou olivový, a hlavně MCT olej, někdy též nazývaný jako kokosový. Nicméně se nejedná o úplně přesný název.

Kokosový je jen ten nejlepší. Na trhu se však dají koupit i různé napodobeniny v podobě palmového či kakaového oleje. Nejde o nic extra, spíše naopak. Problém je, že i tyto výrobky se mohou prezentovat jako MCT oleje a rozeznat je od sebe není nic snadného. Ideální je vybrat si svou osvědčenou značku a kupovat pouze ji, pak žádné riziko záměny nehrozí.

Energie snadno a rychle

MCT olej je zajímavý hlavně tím, že dokáže člověku dodat ztracenou energii v podstatě okamžitě po pozření. Důvodem je jednodušší rozpustnost, díky čemuž ho může organismus rychle vstřebat i skrze zažívací ústrojí.

Nejde však jen o energeticky bohatý životabudič, ale i o preventivní prostředek proti kardiovaskulárním onemocněním, respektive ochraně svalstva. Velmi oceňovaný je také při redukčních dietách.

Jak ho používat?

Co se chuti týče, MCT olej je neutrální. Nejde však o negativum, právě naopak. Díky tomu ho lze použít prakticky do jakéhokoliv pokrmu, slaného či sladkého.

Opravdu kvalitní typ je docela drahý, takže se nevyplatí jím plýtvat a denně ho používat po litrech. Většině lidem stačí preventivně pouze jedna čajová lžička denně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *